ДК „Газ України” відключатиме енергокомпанії за борги

ДК „Газ України”, що входить до складу НАК „Нафтогаз України”, знову змушена вдатися до крайніх засобів впливу на неплатників-споживачів газу. Це стосується, насамперед, енергогенеруючих компаній, які з початку року одержали 431 млн. м 3 природного газу на суму 119,3 млн. грн..

Оскільки енергогенеруючі компанії проігнорували вимогу Компанії оплатити спожитий у нинішньому році природний газу в термін до 16.01.2003, ДК ”Газ України” розпочала процес їх відключення від газопостачання. Нинішня ситуація загрожує зруйнувати обнадійливу тенденцію гармонізації взаєморозрахунків газопостачальників зі споживачами, яка намітилася у 2002 році.

Так, в минулому році енергетичними підприємствами України було спожито понад 3,7 млрд.м 3 природного газу загальною вартістю 1,2 млрд.грн. При цьому, рівень розрахунків склав 94,2% в т.ч. ВАТ „Дніпронерго” розрахувалось на 99%, ВАТ „Донбасенерго” – на 96%, ВАТ „Центренерго” – на 92%, ВАТ,„Західенерго” – на 90%. Близько 50% платежів було проведено банківськими коштами, решта – згідно з постановами КМУ, в т.ч. за рахунок пільг і субсидій. У 2001 році енергокомпанії сплатили близько 70% вартості спожитого газу.

Спільними зусиллями вдалось добитися поліпшення не лише поточних розрахунків енергокомпаній, а й часткового погашення ними заборгованості минулих років. Так, відповідно до укладених договорів щодо реструктуризації боргів в 2002 році, було сплачено 26,7 млн.грн., що становить 78,4% від запланованого. Загальна дебіторська заборгованість енергогенеруючих підприємств станом на 17.01.03 складає понад 1,4 млрд.грн., в т.ч. борг 2002 року – 77,7 млн. грн.

Тенденція покращання платіжної дисципліни пояснюється насамперед тим, що задля отримання оплати поставленого газу ДК „Газ України” була змушена неодноразово вдаватися до крайніх заходів: обмежень газопостачання та попереджень про можливість повного відключення енергетичних підприємств.

Інші новини