ДК "Газ України" відключила енергогенеруючі компанії від газопостачання у зв"язку з погіршенням розрахунків

ДК «Газ України», що входить до складу НАК «Нафтогаз України», з 1 листопада відключила від газопостачання ВАТ “Західенерго”, ВАТ “Дніпроенерго” та ВАТ “Центренерго” у зв’язку з незадовільним станом поточних платежів та накопиченням заборгованості за спожитий природний газ.


У жовтні “Дніпроенерго” сплатило лише 54.6% від вартості спожитого газу, “Центренерго” – 60.97%, “Західенерго” – 77.5%. Загальна заборгованість енергогенеруючих компаній Мінпаливенерго за жовтень зросла на 63.4 млн. грн. і за підсумками 10 місяців 2002 року склала 177.9 млн. грн. Рівень розрахунків в цілому по Мінпаливенерго за жовтень впав до критичної позначки – 65.37%.


З початку року енергогенеруючі підприємства Мінпаливенерго спожили 2.9 млрд. м³ природного газу на суму 968,4 млн. грн., з яких оплачено 793,2 млн. грн., тобто 81% від вартості газу.


“Історія наших відносин з енергогенеруючими компаніями – це історія невиконаних обіцянок, – заявив генеральний директор ДК “Газ України” Олександр Кисельов. – Кожного місяця енергетики відкладають розрахунки на останні дні місяця, а потім, як правило, не виконують своїх зобов’язань”.


Такими діями енергогенеруючі компанії ставлять під загрозу здійснення бюджетних платежів НАК “Нафтогаз України” та виконання міждержавної угоди про постачання туркменського газу, узгодженої Президентами України та Туркменістану. Щоб компенсувати недоотримані від енергетиків кошти, та задля виконання власних зобов’язань з бюджетних платежів та розрахунків з постачальниками, НАК “Нафтогаз України” вимушена залучати комерційні кредити.


Однак це не вирішує проблеми, оскільки борги генерації не тільки не зменшуються, а й продовжують накопичуватися. У поточному році енергетики повернули лише 12.6% від боргів минулих років, які перевищують 1.4 млрд. грн.


Усвідомлюючи свою відповідальність за забезпечення населення та бюджетної сфери електроенергією і теплом, ДК “Газ Україна” поновила поставки газу енергогенеруючим підприємствам на 6-7 листопада. Якщо протягом двох діб енергогенеруючі компанії не розрахуються за жовтень, вони будуть знову відключені до моменту отримання оплати.


ДК “Газ України” закликає енергогенеруючі компанії забезпечити повні та своєчасні розрахунки за природний газ і жорстке дотримання графіку погашення боргів попередніх періодів. Це – єдиний шлях нормалізації роботи паливно-енергетичного комплексу України.


Прес-служба ДК «Газ України»

Інші новини