ДК “Газ України” випускає облігації внутрішньої позики

Постановою №1031 від 22 липня “Про деякі заходи стабілізації роботи нафтогазового комплексу”, Кабінет Міністрів України погодив випуск облігацій внутрішньої позики дочірньою компанією “Газ України”, що входить до складу НАК “Нафтогаз України”.

Облігації будуть випущені у бездокументній формі на суму 3,5 млрд. грн. та запропоновані українським банкам та іншим установам. Обіг облігацій обмежено територією України, термін обігу – 10 років. Згідно з умовами емісії, ставка доходу за облігаціями не перевищуватиме облікової ставки Національного банку України.

Облігації ДК “Газ Україна” будуть емітовані на початку серпня після реєстрації емісії Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Компанія планує використати залучені кошти для поповнення власного обігового капіталу. Як раніше повідомляв Прес-центр, значна частина обігових коштів НАК “Нафтогаз України” та ДК “Газ України” заморожена та має форму товарних ресурсів природного газу, який закладено у підземні газосховища для використання у наступному опалювальному сезоні.

Цією ж постановою Міністерству фінансів наказано підготувати пропозиції щодо визначення механізму виконання поточних зобов’язань НАК “Нафтогаз України”, пов’язаних з обслуговуванням зовнішнього боргу України за Ямбурзькими угодами. До цього часу “Нафтогаз” обслуговував цей борг повністю самостійно і за рахунок власних джерел фінансування.

Уряд також розгляне пропозиції Міністерства фінансів щодо погашення заборгованості перед “Нафтогазом України” бюджетних установ за спожитий газ; внаслідок надання непередбачених в бюджеті пільг окремим категоріям споживачів за професійною ознакою в 2000-2002 роках; а також збитків Компанії за курсовою різницею, що виникла у 1995-1998 роках внаслідок несвоєчасної та неповної оплати за газ українськими підприємствами і організаціями.

Як зазначив голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Бойко, “ми вдячні уряду за реальну підтримку Компанії саме сьогодні, коли Компанія знаходиться на вирішальному етапі реструктуризації свого бізнесу, робить його більш ефективним та взялася за вирішення застарілих проблем усієї галузі”.

Інші новини