ДК “Газ України” зменшує поставки газу енергокомпаніям вдвічі

З 24 січня ДК “Газ України” обмежить постачання природного газу енергогенеруючим компаніям Мінпаливенерго до 16 млн. куб. м на добу, що складає 50% від попередньо встановлених на січень лімітів. Рішення Компанії спричинене катастрофічно низьким рівнем розрахунків енергетиків за поставлений газ – 5.6%.

За 1-22 січня енергогенеруючі компанії спожили 642,975 млн. м 3 природного газу, загальною вартістю 177.6 млн. грн.. Оплату січневих поставок проводило лише ВАТ “Дніпроенерго”, що сплатило 10 млн. грн. при вартості спожитого газу – 63.9 млн. грн.

Заборгованість енергогенеруючих компаній за спожитий з початку року газ складає 167,6 млн. грн., в тому числі ВАТ “Центренерго” – 81,9 млн. грн., ВАТ “Дніпроенерго” – 54 млн. грн. За минулий рік генкомпанії заборгували понад 77 млн. грн., а за газ 1999-2001 рр. – майже 1,3 млрд. грн. Найбільшим боржником Компанії є ВАТ “Західенерго”, заборгованість якої сягає 400 млн. грн.

У 2002 році енергетики розрахувались за спожитий газ на 94%, що значно вище за рівень попереднього року (70%). Водночас, банківськими платежами енергокомпанії сплатили лише 42.5% від вартості газу, решту платежів було проведено пільгами та субсидіями за заліком. Велика частка негрошових розрахунків у структурі платежів енерогокомпаній ставить під загрозу виконання графіку платежів НАК “Нафтогаз України” за зовнішньоекономічним контрактом закупівлі газу із НТК “Туркменнефтегаз”.

Довідка: ДК “Газ України” повідомила енергокомпанії про можливе обмеження лімітів газу 16 січня. З 20 січня Компанія обмежила ліміти газу для енергокомпаній з 32 до 27 млн. куб м. З 24 січня, у зв’язку з відсутністю платежів, розпочато черговий етап обмеження лімітів.

Скорочення лімітів газу до 16 млн. куб. м на добу не становить загрози для енергосистеми України. У разі переходу блоків ТЕС на вугілля, їх мінімальна потреба у газі для “підсвітлення” твердого палива не перевищує 12 млн. куб м на добу.

Інші новини