ДК “Газ України” звинувачує ТОВ “СГС плюс” у виникненні критичної ситуації з газопостачанням та теплозабезпеченням м. Севастополь

Дочірня компанія “Газ України” стурбована ситуацією, яка склалася із газопостачанням споживачів у м. Севастополь. Протягом останніх двох тижнів Компанія намагалася виправити ситуацію, проте зіткнулася з протидією з боку місцевої компанії “СГС плюс”, яка орендує потужності Севастопольської ТЕЦ.

7 лютого делегація ДК “Газ України” на чолі із заступником Голови Ради директорів та за участю першого заступника Голови Державного комітету житлового та комунального господарства Юрія Хівріча відвідала м. Севастополь, де провела нараду з питань газопостачання міста у 2004-05 рр. за участю представників Севастопольської міської державної адміністрації, ВАТ “Севастопольгаз”, ДАТ “Чорноморнафтогаз” та ТОВ “СГС плюс”. В результаті сторони узгодили підрахунки боргів з боку “СГС плюс”, а саме:
- перед ВАТ “Севастопольгаз” – 23,9 тис. грн. за жовтень 2004 р.
- перед ДАТ “Чорноморнафтогаз” – 5,7 млн. грн. за червень, липень та частково листопад 2004 р.
- перед ДК “Газ України” – 3,3 млн. грн. за січень 2005 р., грудень та частково листопад 2004 р.

Відповідно до звернення голови державної адміністрації м. Севастополь, з метою покращення соціальної ситуації у місті ДК “Газ України” збільшила ліміти на споживання природного газу “Севастопольтеплокомуненерго” до 11 млн. куб. м на декаду у порівнянні з 9 млн. куб. м споживання газу у нормальному режимі, що дає можливість працювати Севастопольській ТЕЦ в технологічному режимі. Задля належного юридичного оформлення несанкціоновано відібраного ТОВ “СГС плюс” з газопроводів у 2004-05 рр. природного газу ДК “Газ України”, ДАТ “Чорноморнафтогаз” та ВАТ “Севастопольгаз” запропонували “СГС плюс” підписати проекти договорів та акти прийому-передачі обсягів документально не оформленого спожитого газу за 2004 рік та січень 2005. Проте “СГС плюс” відмовилось підписувати відповідні документи, крім того не визнало 9,4 млн. грн. боргу Севастопольської ТЕЦ, орендатором якої, а також правоприємником активів та пасивів є “СГС плюс”, згідно договору аренди.

Незважаючи на це, ДК “Газ України” передало ТОВ “СГС плюс” проекти договорів на споживання природного газу у лютому 2005 р. У разі підписання цих документів та внесення передплати Компанія погодилася відновити поставки природного газу. Втім, “СГС плюс” і досі не оформила відповідні контракти. Без відповідного юридичного оформлення ДК “Газ України” не має право розпочати поставки газу севастопольській фірмі. Компанія закликає місцеві та центральні органи влади негайно втрутитися у ситуацію з метою надання правової оцінки діяльності ТОВ “СГС плюс” та нормалізації ситуації з газопостачання м. Севастополь.

Інші новини