ДК "Укргазвидобування" досягла значного збільшення усіх виробничих показників

Дочірня компанія “Укргазвидобування”, що є головним видобувником газу та нафти у складі НАК “Нафтогаз України” у 2002 році збільшила видобуток усіх видів енергоресурсів. Про це повідомив під час сьогоднішньої прес-конференції генеральний директор Компанії Ілля Рибчич.

За підсумками минулого року, “Укргазвидобування” видобула 13,722 млрд. м³ природного газу, що на 170 млн. м³ перевищує показник 2001 року. Минулий рік став третім поспіль роком збільшення видобутку газу незважаючи на те, що з родовищ, які експлуатує “Укргазвидобування”, вже вилучено понад 80% їх початкових запасів. Природне падіння видобутку газу по родовищах Компанії становить 1.5 млрд. м³ на рік.

Третій рік поспіль зростає і видобуток нафти з газовим конденсатом. Збільшення ефективності відборів газоконденсату дозволяє постачати додаткову сировину на Шебелинський ГПЗ і за рахунок цього збільшувати виробництво моторних палив та скраплених газів на ГПЗ Компанії.

Сьогоднішнє збільшення видобутку є першим відчутним результатом збільшення капіталовкладень у пошуки нових запасів, що відбулося після створення “Укргазвидобування” у 1998 році.

За цей період ДК “Укргазвидобування” збільшила щорічні капітальні вкладення з 0.8 до 1.4 млрд. м³. Відповідно зросли обсяги геологорозвідувальних робіт і в 2002 році Компанія відкрила 16.1 млн. тонн умовного палива нових запасів, видобувши лише 14.4 млн. тонн.

У минулому році ДК “Укргазвидобування” також збільшило обсяги виробництва скраплених газів зі 149 до 169 тис. тонн. Обсяг переробки сировини на газопереробних заводах Компанії зріс зі 706 до 731 тисячі тонн, що призвело до відповідного збільшення виробництва світлих нафтопродуктів.

За підсумками 2002 року ДК “Укргазвидобування” збільшила сплату податків до бюджетів всіх рівнів на 33% – з 1 099.4 млн. грн. в 2001 році до 1 466.3 млн. грн. у 2002 році. План податкових перерахувань ДК “Укргазвидобування” на 2002 рік виконано на 134%.

Прес-центр
НАК “Нафтогаз України”

Інші новини