ДК «Укргазвидобування» побудувала УКПГ на Ливенському родовищі

ДК «Укргазвидобування» закінчила будівництво Установки комплексної підготовки газу (УКПГ) на Ливенському родовищі ГПУ «Полтавагазвидобування». Установка складається з однієї технологічної лінії проектною продуктивністю 1 млн. куб. м газу на добу та 100 т газового конденсату на добу. Підготовлений на УКПГ газ подається в систему магістральних газопроводів, а отриманий конденсат збирається в технологічні ємності і вивозиться автомобільним транспортом для переробки.

Згідно з проектом будівництва УКПГ, який був розроблений філією ДК «Укргазвидобування» інститутом «УкрНДІгаз» (м. Харків) передбачалось, що термін будівництва Установки складає 8 місяців. Генеральною підрядною організацією виступила філія Компанії – Управління будівельно-монтажних робіт «Укргазспецбудмонтаж», спеціалісти якої скоротили термін будівництва до 4 місяців. Нормативний термін будівництва об’єкта було скорочено за рахунок інтенсифікації робіт, виконання яких здійснювалось вахтовим методом.

Загальна кошторисна вартість будівництва - 29,9 млн. грн., в тому числі будівельно-монтажні роботи - 16,915 млн. грн., обладнання - 8,915 млн. грн. Завдяки використанню обладнання відновленого власними силами фахівців Компанії, активного залучення власних матеріально-технічних ресурсів та скороченню термінів будівництва економія капітальних вкладень склала близько 30%.

Довідка: Ливенське родовище розташоване в Кобеляцькому та Новосанжарському районах Полтавської області та було відкрито геологами ДК «Укргазвидобування» в жовтні 2007 р. Перспективні ресурси родовища складають близько 4 млрд. куб. м природного газу. На даний час на родовищі продовжуються пошуково-розвідувальні роботи з метою виявлення покладів вуглеводнів в нижньокам’яновугільних і девонських відкладах. В бурінні знаходиться розвідувальна свердловина № 4, в випробуванні – пошукова свердловина № 3. Проводяться підготовчі роботи для буріння розвідувальної свердловини № 6. Введення в експлуатацію перших двох розвідувальних свердловин дозволить вже в наступному році збільшити рівень видобутку до 150 млн. куб. м природного газу та до 5 тис. куб. м газового конденсату.
 

Прес-служба ДК «Укргазвидобування»

Інші новини