ДК “Укргазвидобування” реконструювала установку комплексної підготовки газу на Комишнянському газоконденсатному родовищі

ДК “Укргазвидобування” завершила реконструкцію установки комплексної промислової підготовки природного газу на Комишнянському газоконденсатному родовищі у Полтавській області. Вартість робіт з реконструкції склала більше 12 млн. грн.

Після реконструкції потужність Установки комплексної промислової підготовки газу (УКПГ) на родовищі збільшилася з 500 тис. куб. м природного газу на добу до 1 млн. куб. м. На сьогодні в бурінні знаходиться експлуатаційна похилоспрямована свердловина проектною глибиною 6050 м. За планом робіт ДК “Укргазвидобування” передбачено буріння п’яти розвідувальних та чотирьох експлуатаційних свердловин з проектними глибинами від 5850 до 6100 м.

Довідка: Комишнянське газоконденсатне родовище розташоване в Миргородському районі Полтавської області, в центральній частині Дніпровсько-Донецької западини. Родовище характеризується складної геологічною будовою та значними глибинами залягання продуктивних горизонтів (глибина залягання 4800-5920 м поверх газоносності складає більше 1000 м).

Запаси природного газу Комишнянського родовища оцінюються у 15 млрд. куб. м; газового конденсату - близько 2 млн. т.

Родовище введено в дослідно-промислову розробку в 1995 році ДК “Укргазвидобування” (АТ “Укргазпром”), але через складний технічний стан розвідувальних свердловин, що були пробурені Мінгеологіі України видобуток газу з родовища був незначним. Друге дихання родовище отримало в 2005 році, коли ДК “Укргазвидобування” інтенсивно розпочала роботи з вивчення геологічної будови родовища для підрахунку запасів вуглеводнів та розбурювання свердловин для збільшення обсягів видобутку.

Нові свердловини № 50 (глибиною 5257 м) та № 52 (глибиною 5200 м) розкрили поклади газу з дебітом 270 тис. куб м, які містять великі обсяги конденсату в пластовому газі (понад 500 г/куб. м). ДК “Укргазвидобування” розробила техніко-економічне обґрунтування доцільності впровадження сучасної технології підтримання пластового тиску шляхом сайклінг-процесу (закачка в пласт сухого газу) для збільшення вилучення конденсату з пласта.

Прес-служба
ДК “Укргазвидобування”

Інші новини