ДК "Укргазвидобування" розпочала експлуатацію Локачинського газового родовища

Дочірня компанія “Укргазвидобування”, що є головним видобувником газу у складі НАК “Нафтогаз України”, сьогодні офіційно ввела в експлуатацію Локачинське газове родовище у Волинській області. У церемонії відкриття взяли участь голова правління “Нафтогазу України” Юрій Бойко, генеральний директор ДК “Укргазвидобування” Ілля Рибчич та голова Волинської обласної державної адміністрації Анатолій Француз.

Локачинське родовище, балансові запаси якого складають 7 655 млн. куб.м. газу, відкрите ще 1979 року, але фактично не розроблялося з огляду на високий вміст у його продукції сірководню та меркаптанів (відповідно у 15 разів та 3 рази вище за норматив). Як відомо, високий вміст сірчаних сполук призводить до пришвидшеної корозії техніки та обладнання.

Роботи по освоєнню та облаштуванню родовища розпочалися лише у 1998 році – після створення ДК «Укргазвидобування”. Вже у 1999 році була введена в експлуатацію перша черга родовища, що складалася з трьох свердловин (до покладів, що не містять сірководню) та дослідної лінії підготовки газу.

За підсумками інтенсивних досліджень спеціалісти “УкрНДІгаз” розробили науково-технічний проект розробки Локачинського родовища, що вперше застосований в Україні. Придбане за міжнародним тендером американське обладнання дозволяє ефективно очищувати газ від сірчаних сполук.

З метою утилізації супутніх продуктів (насамперед абсорбенту сірководню) на родовищі змонтовані та введені в експлуатацію дві газотурбінні електростанції загальною потужністю 10 МВт. Енергогенеруючі потужності Локачинського родовища не лише повністю забезпечують його власні потреби, але й дозволять “Укргазвидобуванню” розпочати реалізацію електроенергії споживачам Волині.

Після виведення Локачинського родовища на проектну потужність з нього щорічно видобуватиметься до 240 млн. куб.м. газу. З урахуванням продукції інших родовищ регіону, потреби Волині у природному газі будуть забезпечені на 60%. Місцевим паливом вже газифіковано смт.Локачі, закінчується будівництво газопроводу до м.Торчин.

“Ми продовжуємо тенденцію росту, розпочату видобувними підприємствами Компанії минулого року, – сказав на церемонії відкриття голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Бойко. – Українські запасі нафти і газу ще зарано скидати з рахівниці”.
 

Інші новини