ДК "Укргазвидобування" та компанія "Шелл" приступають до виконання робіт по спільній діяльності

Дочірня компанія «Укргазвидобування» НАК «Нафтогаз України» та компанія «Шелл Юкрейн Експлорейшн енд Продакшн» завершили розробку першого етапу робочої програми спільної інвестиційної діяльності з геологічного вивчення глибокозалягаючих горизонтів на ліцензійних ділянках, спеціальні дозволи на які належать ДК «Укргазвидобування». Дана програма стане першим етапом реалізації договору, підписаного між компаніями в 2006 році.

Згідно з затвердженою робочою програмою основний обсяг робіт буде здійснюватися на найбільш перспективних структурах Дніпровсько-Донецької западини: Шебелинській та Західно-Шебелинській ліцензійних ділянках, прогнозні ресурси яких становлять понад 400 млрд. куб. метрів. Зокрема передбачається проведення значних за обсягами сейсморозвідувальних робіт з вивчення глибокозалягаючих горизонтів – об’ємної сейсморозвідки за методикою 3D, а також буріння першої пошукової свердловини глибиною до 7000 метрів з використанням сучасних технологій буріння.

Крім Шебелинської та Західно-Шебелинської ділянок планується вивчення, обробка наявної геолого-технічної інформації, отриманої в результаті виробничої діяльності ДК «Укргазвидобування» на шести інших ділянках та проведення дослідних сейсморозвідувальних робіт. Дані роботи планується виконати протягом 2007-2009 рр.

Для виконання запланованих робіт зі сторони компанії Шелл передбачені інвестиції в обсязі 100 млн. дол. Внеском зі сторони ДК «Укргазвидобування» є раніше отримані геолого-геофізичні дані, зокрема дані сейсморозвідувальних робіт та глибокого буріння, а також десятки пробурених свердловин на вказаних ділянках. Фінансування подальших етапів робіт передбачається в рівних частках.

Довідка: Договір про спільну діяльність між ДК «Укргазвидобування» та компанією «Шелл Юкрейн Експлорейшн енд Продакшн» був підписаний 8 червня 2006 р. у м. Гаага, Нідерланди. Відповідно до нього передбачається проведення робіт з вивчення глибокозалягаючих горизонтів на ділянках, які розташовані у Харківській та Полтавській областях.

Прес-служба

ДК «Укргазвидобування»

Інші новини