ДК “Укргазвидобування” та “Шелл” підписали широкомасштабний договір про спільну розвідку нафти та газу в Україні

м. Гаага

ДК “Укргазвидобування” НАК “Нафтогаз України” та компанія “Шелл Експлорейшн енд Продакшн” (“Шелл”) сьогодні під час спеціальної церемонії за участю Президента України Віктора Ющенка підписали широкомасштабний Договір про спільну діяльність з розвідки запасів нафти та газу. На церемонії підписання договору були присутні заступник голови правління НАК “Нафтогаз України” Богдан Клюк, генеральний директор ДК “Укргазвидобування” Ілля Рибчич, голова концерну “Роял Датч Шелл” Ярун ван дер Вієр та віце-президент “Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юероп” Рін Гербер.

Договір, що передбачає відповідні етапи реалізації Робочої Програми та умови проведення спільної діяльності, було підписано на церемонії, що проходила у штаб-квартирі концерну “Роял Датч Шелл” в м. Гаазі. Цей договір є наступним визначним етапом співпраці між НАК “Нафтогаз України” та компанією “Шелл” після підписання Угоди щодо проведення спільного дослідження у Дніпровсько-Донецькому басейні у травні 2005 року. Договір поширюється на площу понад 31,000 кв. км. Вважається, що в цьому регіоні знаходяться потенційно значні запаси природного газу.

Відповідно до умов договору про спільну діяльність, “Шелл” здійснюватиме роботи на 8 площах у Дніпровсько-Донецькому басейні, ліцензіями на які володіє ДК “Укргазвидобування”, з доступом до глибокозалягаючих потенційних колекторів (вони залягають глибше, ніж відкриті великі родовища неглибокого залягання, що зараз розробляються). “Шелл” отримає 50% частку у договорі про спільну діяльність, що поширюється на ці ліцензії (за виключенням родовищ, що знаходяться у розробці), в обмін на зобов’язання провести збір сейсмічних даних та буріння глибинних пошукових свердловин протягом трьох років. Роботу планується розпочати у червні поточного року.

Інші новини