ДК "Укргазвидобування" у І півріччі 2003 р. збільшила видобуток усіх видів енергоресурсів

Дочірня компанія “Укргазвидобування”, що є головним видобувником газу та конденсату у складі НАК “Нафтогаз України”, у першому півріччі поточного року збільшила видобуток усіх видів енергоресурсів.

За підсумками січня-червня нинішнього року, “Укргазвидобування” видобула 6,996 млрд. кубометрів природного газу, що на 144,2 млн. кубометрів перевищує показник аналогічного періоду 2002 року. Найбільший приріст видобутку забезпечили газопромислові управління (ГПУ) “Шебелинкагазвидобування” (загалом видобуто 3,05 млрд. кубометрів) та “Полтавагазвидобування” (2,47 млрд. кубометрів).

Компанія збільшує видобуток природного газу третій рік поспіль незважаючи на те, що з її родовищ вже вилучена більша частина запасів. Зростає також видобуток нафти з газовим конденсатом. Так, видобуток нафти збільшився на 21% (до 53,6 тис. тонн), а газового конденсату – на 15,5% (до 344,9 тис. тонн).

Покращення ефективності відбору газоконденсату дозволило поставити додаткову сировину на Шебелинський ГПЗ, потужності якого розширені до 800 тис. тонн на рік. Обсяги переробки газового конденсату та нафти на заводі зросли з 366,7 тис. тонн до 379,9 тис. тонн, що, відповідно, дозволило наростити виробництво світлих нафтопродуктів до 337,2 тис. тонн (тобто на 8,1% більше, ніж за аналогічний періоду минулого року).

Поступальне збільшення видобутку є першим відчутним результатом збільшення інвестицій у пошуки нових запасів, що відбулося після створення “Укргазвидобування” у 1998 році. У першому півріччі Компанія інвестувала у відновлення ресурсної бази 631,22 млн. грн., завдяки чому обсяги геологорозвідувальних робіт зросли на 23,26 тис. м. – до 89,53 тис. м. Кількість свердловин, закінчених будівництвом збільшилась з 40 до 41, а переданих в експлуатацію свердловин – з 33 до 34.

В 2003 році Компанія розпочала виробництво електроенергії на Локачинському родовищі у Волинській області, де з метою підвищення ефективності використання супутніх продуктів видобутку були введені в експлуатацію дві газотурбінні електростанції загальною потужністю 10 МВт. Це дозволило не лише повністю забезпечити власні потреби родовища, але й розпочати реалізацію електроенергії споживачам Волині. У першому півріччі електростанціями вироблено 16,6 МВт електроенергії.
 

Інші новини