ДК "Укргазвидобування" в січні-липні 2003 р. збільшился обсяги буріння та видобуток енергоресурсів

Дочірня компанія “Укргазвидобування”, що є головним видобувником газу та конденсату у складі НАК “Нафтогаз України”, за підсумками 7 місяців поточного року збільшила видобуток вуглеводнів та обсяги розвідувального буріння.

У січні-липні Компанія видобула 8,154 млрд. кубометрів природного газу, що на 185,561 млн. кубометрів більше аналогічного показника 2002 року. Майже 65 млн. куб. метрів газу отримано зі Східно-Казантипського родовища, яке ДК “Укргазвидобування” розробляє спільно з ДАТ “Чорноморнафтогаз”. Видобуток нафти збільшився на 18% (до 62,13 тис. тонн), а газового конденсату – на 16,56% (до 403,53 тис. тонн).

Ріст видобутку став можливим завдяки зростанню обсягів інвестицій у нарощування ресурсної бази. З початку року Компанія освоїла 793,36 млн. грн. капітальних вкладень, що на 106,2 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. Це дозволило збільшити обсяги геологорозвідувального буріння на 25,7 тис. м – до 105,096 тис. м, а кількість свердловин, переданих замовнику, зросла з 40 до 42.

З метою підвищення ефективності видобутку на Локачинському газовому родовищі, введеному в експлуатацію у березні поточного року, Компанією застосовуються передові технології очистки газу від сірчистих сполук. Супутні продукти очистки використовуються для виробництва електроенергії. У 2003 році на родовищі вироблено 21,203 МВт електроенергії, що дозволяє повністю забезпечувати власні потреби і реалізовувати її споживачам Волині.

“Укргазвидобування” нарощує видобуток природного газу третій рік поспіль незважаючи на те, що з її родовищ вже вилучено понад 80% запасів. Зростає також видобуток нафти з газовим конденсатом. Участь Компанії у реалізації сухопутної частини Східно-Казантипського проекту значно підвищила ефективність розробки запасів Південного Азова.

Інші новини