ДК "Укргазвидобування" ввела у експлуатацію Личківське родовище в Дніпропетровській області

15 листопада комісія ДК “Укргазвидобування” прийняла в експлуатацію Установку комплексної підготовки газу та нафти Личківського родовища (Дніпропетровська область). Закінчення будівництва цього об’єкту дозволить розпочати розробку Личківського родовища, запаси якого дорівнюють близько 1 млрд. м³ газу та 4 млн. тонн нафти з конденсатом.


З моменту відкриття у 1985 на Личківському родовищі було пробурено 8 нафтових та 5 газових свердловин, які згодом були законсервовані. У радянські часи родовище визнавалося неперспективним у порівнянні з запасами Західного Сибіру. Після набуття Україною незалежності, введення Личківського родовища в експлуатацію гальмувалося через технічні складнощі – личківська нафта містить більше 28% парафіну та асфальтенів і внаслідок цього застигає при температурі +26 °С, утворюючи пробки у свердловинах та трубопроводах.


Для вирішення проблеми високого вмісту парафіну, науково-дослідні підрозділи ДК “Укргазвидобування” розробили спеціальний деемульгатор, що розріджує нафту. За допомогою цієї технології протягом 2003-2005 років з родовища планується видобути біля 160 млн. м³ газу, 34.5 тис. тонн нафти та 7 тис. тонн конденсату.


Розробку родовища здійснюватиме газопромислове управління “Харківгазвидобування” – одне з чотирьох видобувних підприємств ДК “Укргазвидобування”. Як повідомив директор “Харківгазвидобування” Іван Дем’яненко, завдяки введенню в експлуатацію Личківського родовища, Управління у 2003 році збільшить видобуток нафти до 58-60 тисяч тонн.


Довідка: До складу створеного на початку 1999 року ГПУ “Харківгазвидобування” входить три нафтогазових промисли – Юліївський, Краснокутський у Харківській області та Перещепинський у Дніпропетровській області. В 1999 році управління ввело в експлуатацію Коломацьке газове родовище; у 2000-2001 роках – Левенцівське, Наріжнянське, Кисівське, Краснокутське та Ульянівське газоконденсатні родовища, а також нафтові поклади Юліївського родовища.


З моменту створення “Харківгазвидобування” ввело в експлуатацію 59 нових свердловин, відремонтувало та вивело з бездії 70 свердловин та пробурило 39 нових. За цей період було видобуто 6.53 млрд. м³ газу, 103 тис. тонн нафти та 275 тис. тонн газового конденсату, вироблено 92 тис. тонн скрапленого газу.

Інші новини