ДК «Укргазвидобування» ввела в експлуатацію нову Установку підготовки природного газу на Кобзівському родовищі

Харківська обл.

ДК «Укргазвидобування» побудувала та ввела в експлуатацію Установку підготовки природного газу (УПГ-3) на Кобзівському газоконденсатному родовищі (Харківська область). Потужність УПГ-3 становить 2 млн. куб. м газу на добу. Максимальний річний видобуток природного газу на УПГ-3 Кобзівського родовища складатиме 600 млн. куб. м, газового конденсату - 7 тис. т.

Необхідність будівництва УПГ-3 була викликана дорозвідкою Кобзівського родовища, бурінням нових свердловин. Експлуатація Установки забезпечуватиме раціональну розробку родовища та збільшення обсягів видобутку природного газу.

УПГ-3 - закінчений технологічний комплекс з підготовки природного газу до транспортування магістральними газопроводами. Отриманий на родовищі конденсат буде транспортуватися автоцистернами для переробки на власних переробних підприємствах ДК «Укргазвидобування».

За проектом нормативна тривалість будівництва складала 8 місяців, кошторисна вартість - 28,4 млн. грн. Завдяки новаторським підходам спеціалістів ДК «Укргазвидобування» об’єкт було побудовано за 5 місяців, загальна сума зекономлених коштів склала 10 млн. грн. Економія коштів була забезпечена завдяки проектуванню і виготовленню основного технологічного обладнання УПГ-3 власними силами на базі структурного підрозділу ГПУ «Шебелинкагазвидобування».

Введення в експлуатацію УПГ-3 дозволить не тільки здійснювати видобуток вуглеводнів з 8 нових, пробурених на Кобзівці поточного року свердловин, а й переключити сюди інші свердловини, створюючи умови для оптимізації та збільшення видобутку газу, покращення роботи обладнання. В перспективі після закінчення буріння передбачається підключення до УПГ-3 додаткових свердловин.

Довідка: Кобзівське газоконденсатне родовище (ГКР), що розташоване в Кегичівському та Красноградському районах Харківської області, вважається найперспективнішим з-поміж усіх родовищ, відкритих за роки незалежності України. Родовище було відкрито фахівцями ДК «Укргазвидобування» в 2002 році, коли в результаті пошуково-розвідувальних робіт на глибинах 3200–3600 м було знайдено газоконденсатні поклади, запаси яких складають 34,5 млрд. куб. м. За ці роки з родовища було видобуто 2,7 млрд. куб. м природного газу. В 2003 році було побудовано першу Установку підготовки газу (УПГ-1), а в середині 2006 року – УПГ-2. В червні 2008 р. було здійснено модернізацію УПГ-2 з використанням вивільненого на інших об’єктах технологічного обладнання, що дало змогу збільшити її потужність до 3 млн. куб. м на добу. На сьогодні потужність обох установок становить 5 млн. куб. м «блакитного палива» на добу. Модернізація дала змогу крім збільшення потужності покращити якість підготовки газу для подальшого транспортування магістральними газопроводами. Активізація робіт, а саме, до розвідка та прискорене введення в експлуатацію нових свердловин Кобзівського родовища дозволяє очікувати збільшення обсягів річного видобутку газу та газового конденсату до 1,2 млрд. куб. м вже у наступному році.

Підприємства ДК «Укргазвидобування» (Бурове управління «Укрбургаз» та газопромислове управління «Шебелинкагазвидобування») продовжують геологорозвідувальні роботи на глибокозалягаючих горизонтах Кобзівського родовища. З метою вивчення горизонтів середнього і нижнього карбону пробурено 3 пошукових свердловини глибиною до 6 300 м. Експлуатація таких надглибоких свердловин є одним з основних шляхів масштабного збільшення вітчизняного видобутку газу. Прогнозні ресурси вуглеводнів в глибокозалягаючих покладах Кобзівського родовища на глибинах понад 6000 м, за розрахунками науковців «УкрНДІгазу», становлять більше 56 млрд. куб. м природного газу та газового конденсату.


Прес-служба
ДК «Укргазвидобування»

Інші новини