ДК «Укргазвидобування» завершила будівництво УКПГ на Аксютівському газоконденсатному родовищі

ДК «Укргазвидобування» завершила будівництво установки комплексної підготовки газу (УКПГ) на Аксютівському газоконденсатному родовищі (ГКР) ГПУ «Харківгазвидобування».

Аксютівське ГКР є одним з нових об’єктів Компанії. Родовище було відкрите у 2005 році на території Зміївського району Харківської області. На родовищі пробурені 3 свердловини. Перспективні ресурси родовища складають близько 2,5 млрд. куб. м газу та 150 тис. тонн газового конденсату.

Установка комплексної підготовки газу була побудована для введення родовища в експлуатацію. Максимальна добова продуктивність УКПГ складає 300 тис. куб. м природного газу. Річний видобуток газу по родовищу складатиме 45–50 млн. куб. м, газового конденсату - до 2,5 тис. тонн. УКПГ облаштована двома технологічними лініями низькотемпературної сепарації (НТС): одна робоча та одна дослідницька.

Загальна кошторисна вартість будівництва складала 29,5 млн. грн. За рахунок застосування відновленого та модернізованого обладнання та будівництва об’єкта власними силами вдалося зекономити майже 6 млн. грн.

Економічна доцільність облаштування та ефективність дослідно-промислової розробки Аксютівського ГКР характеризується окупністю капіталовкладень протягом 4 років.

Довідка: До складу ГПУ "Харківгазвидобування" входять три нафтогазових промисли: Юліївський та Краснокутський, що розташовані в Харківській області, Перещепинський – в Дніпропетровській області та цех підземного і капітального ремонту свердловин. Управління здійснює видобуток вуглеводнів з 19 газоконденсатних та нафтогазоконденсатних родовищ, які розташовані в північно-східній та південно-західній частинах Дніпровсько-Донецької западини. Основний видобуток газу забезпечується за рахунок Юліївського, Ульянівського, Березівського та Скворцівського родовищ. На балансі газопромислового управління - 245 свердловин, 200 з яких перебувають в експлуатаційному фонді.

На буріння, облаштування та введення в дію нових родовищ, будівництво додаткових та реконструкцію вже існуючих технологічних об’єктів в 2008 році було використано 353,22 млн. грн. капвкладень.


Прес-служба ДК «Укргазвидобування»

Інші новини