ДК «Укргазвидобування» завершила реконструкцію газопроводу-відводу до Юліївського родовища в Харківській області

Дочірня компанія «Укргазвидобування» НАК “Нафтогаз України» завершила роботи по реконструкції газопроводу-відводу «УКПГ Юліївка - м. Богодухів - УКПГ Степова», який з'єднує Юліївське нафтогазоконденсатне родовище з магістральним газопроводом “Шебелинка-Полтава-Київ”. Паралельно діючому газопроводу діаметром 273 мм прокладена ще одна гілка діаметром 530 мм.

Проект газопроводу розроблений інститутом «УкрНДІгаз». Будівництво велося з січня по 1 липня 2003 року ген.підрядною організацією БУ «Укрбургаз». На сьогоднішній день весь комплекс будівельно-монтажних і пуско-налагоджувальних робіт завершений. Як заявив начальник ГПУ «Харківгазвидобування» ДК «Укргазвидобування» Іван Дем”яненко, введення другої нитки газопроводу в експлуатацію дозволить вже до кінця року наростити видобуток на Шебелинському родовищі на 350-600 млн. м3 і забезпечити потреби м. Харкова в паливі протягом усього опалювального сезону.

Раніше відсутність додаткових газотранспортних потужностей обмежувала обсяги видобутку газу низького тиску на Шебелинському і Юліївському родовищах в літній період. Відбувалося це у зв'язку зі зниженням сезонного споживання газу в м. Харкові і відповідним збільшенням тиску в міських газорозподільчих мережах. Зниження об'ємів видобутку в літній період обумовлювало дефіцит палива зимою і змушувало закуповувати для потреб міста російський газ по газопроводу Острогожськ-Шебелинка.

Фінансування будівництва в розмірі 14,9 млн. гривень проведено за власні кошти ДК «Укргазвидобування», бюджетні кошти не використовувалися. Станом на 1 липня 2003 року, ГПУ «Харківгазвидобування» ДК «Укргазвидобування» також розрахувалося з проектантом і землевласниками на суму 267,5 тис. гривень. Згідно з розрахунками інституту «УкрНДІгаз», період окупності капіталовкладень становитиме 3,8 років.

Будівництво газопроводу-відводу до Юліївського родовища здійснювалося в рамках загальної програми розвитку Компанії. Як заявив генеральний директор ДК «Укргазвидобування» Євген Бакулін, «зараз ми вивчаємо всі резерви, які має в своєму розпорядженні «Укргазвидобування» з тим, щоб, використовуючи їх, підняти ефективність роботи і правильно розпорядитись коштами».

Довідка:
Юліївське нафтогазоконденсатне родовище - одне з самих молодих на Україні. Перші свердловини введені в експлуатацію в 1994 році. На родовищі здійснюється видобуток природного газу, нафти, газового конденсату, а також виробництво пропан-бутану. На сьогоднішній день річний рівень видобутку газу становить 750 млн. м3 , запаси – близько 18 млрд. м3 .

Інші новини