ДК “Укргазвидобування” збільшує виробництво світлих нафтопродуктів та скрапленого газу

У першому півріччі на газопереробних підприємствах ДК “Укргазвидобування”, що входить до складу НАК “Нафтогаз України”, перероблено 366.7 тис. тонн газового конденсату та нафти, що на 15 тис. тонн більше, ніж торік. План переробки за перше півріччя перевиконано на 36.7%. Виробництво світлих нафтопродуктів в цілому по ДК “Укргазвидобування” досягло 343.6 тис. тонн, що на 22 тис. тонн більше, ніж у першому півріччі 2001 року та на 35% перевищує планові показники.

Головний виробник нафтопродуктів Компанії – Шебелінський ГПЗ – збільшив виробництво світлих нафтопродуктів на 15,5 тис. тонн – до 311.9 тис. тонн. Найбільшого приросту досягнуто по виробництву високооктанового бензину марки А-95 – його вироблено на 19.2 тис. тонн більше, ніж торік. У січні-червні Шебелінський ГПЗ виробив 202.5 тис. тонн автомобільних бензинів (у тому числі понад 90 тисяч тонн бензину А-95), 103.9 тис. тонн дизельного палива та 31.7 тис. тонн кубового залишку.

На інших газоперероних підприємствах ДК “Укргазвидобування” – Селещинському та Яблунівському ГПЗ – на 20% збільшено виробництво стабільного газового бензину, обсяг цієї продукції перевищив 30 тис. тонн.

Виробництво скрапленого газу збільшилося на 16.6 тис. тонн, в цілому за півріччя склавши 87.7 тисяч тонн (на 26.7% більше, ніж заплановано). Зростання виробництва скрапленого газу пов”язане зі збільшенням завантаження сировиною Селещинського та Яблунівського виробництв “Укргазвидобування”.

“Збільшення виробництва нафтопродуктів по НАК “Нафтогаз України” дозволило пом”якшити негативний вплив на вітчізняних споживачів під час нещодавньої цінової кризи на ринку нафтопродуктів України”, – зазначив голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Бойко. НАК “Нафтогаз України” буде й надалі збільшувати виробництво світлих нафтопродуктів та скрапленого газу, підкреслив керівник “Нафтогазу”.

Довідка: Лінія з виробництва товарних нафтопродуктів була збудована на Шебелінському ГПЗ у 1995-1996 рр. за технологією американської компанії UOP – світового лідера у галузі обладнання та технологій нафтопереробки. Обладнання підприємства дозволяє виробляти повний спектр нафтопродуктів, включно з високококтановим автомобільним бензином А-98.
Річна потужність Шебелінського ГПЗ з первинної переробки конденсату дорівнює 600 тис. тонн. Шебелінський ГПЗ – єдине підприємство нафтопереробної галузі України, що працює на повну потужність.

Інші новини