Дочірня компанія „Укргазвидобування” ввела в експлуатацію дожимну компресорну станцію на Левенцівському родовищі

Дочірня компанія „Укргазвидобування” НАК „Нафтогаз України” закінчила будівництво та ввела в експлуатацію нову дожимну компресорну станцію на Левенцівському газоконденсатному родовищі (ГКР) газопромислового управління „Харківгазвидобування”.

Левенцівське ГКР знаходиться на стадії зниження пластових тисків та на завершальній стадії розробки. Для вилучення остаточних запасів із пластів та збільшення обсягів видобутку природного газу було побудовано Левенцівську дожимну компресорну станцію (ДКС).

Введення ДКС дозволить стабілізувати роботу усіх свердловин протягом усього року незалежно від тиску в газопроводі. Згідно з розрахунками, проведеними УкрНДІгазом, впровадження ДКС дозволить збільшити вилучення газу із родовища на 205,8 млн. куб м.

Після закінчення компресорної експлуатації Левенцівського родовища (при робочому тиску свердловин 16 атм.) планується переключення потоку газу з Левенцівської установки комплексної підготовки газу (УКПГ) в газопровід середнього тиску “Сергіївка-Чаплінка” для подачі газу місцевим споживачам через автоматичну газорозподільчу станцію Левенцівської УКПГ. В цьому режимі експлуатація Левенцівського родовища буде тривати близько 10 років до повного його виснаження. При загальній вартості проекту ДКС у 8 мільйонів гривень, термін її окупності не перевищить одного року.

Дожимна компресорна станція на Левенцівському родовищі є складовою частиною виконання програми НАК ”Нафтогаз України” з інтенсифікації видобутку та будівництва нових ДКС до 2010 року на родовищах ДК ”Укргазвидобування”. За рахунок цих заходів минулого року із “старих” родовищ ДК „Укргазвидобування” було додатково видобуто понад 1 млрд. куб. м природного газу.

Довідка:

Левенцівське родовище було введено в промислову розробку в березні 2000 року з подачею газу в магістральний газопровід Шебелинка - Дніпропетровськ - Кривий Ріг - Ізмаїл. Промислове освоєння родовища здійснює ГПУ "Харківгазвидобування" ДК "Укргазвидобування". Станом на 27 червня 2006 року загальний фонд свердловин складає 11 одиниць (8 діючих і 3 спостережних).


Прес-служба ДК “Укргазвидобування

Інші новини