Довідка про підсумки роботи ДАТ "Чорноморнафтогаз" у 2002 році

У минулому році спостерігалося зростання усіх виробничих показників ДАТ «Чорноморнафтогаз».

Об'єм видобутку природного газу становив 817,5 млн. куб. метрів (на 3,9% більше рівня 2001 року), газового конденсату – 82,4 тис. тонн (+27,7%), нафти - 9,4 тис. тонн. (+34,3%). Об'єм транспортування газу досяг майже 1,8 млрд. куб. метрів, що на 11 % вище рівня 2001 року.

У 2002 році Компанією реалізовано більше 1,1 млрд. куб. метрів природного газу. Зростання обсягів продажу становило 21%, понад плану було відпущено 199,2 млн. куб. метрів. Усього реалізовано газу на суму 227,2 млн. грн, надані послуги з його транспортування на суму 30,8 млн. грн. Сумарно, це склало більше половини всіх прибутків компанії.

Спостерігався приріст сировинної бази ДАТ «Чорноморнафтогаз». Розвідані запаси газу збільшилися за рік більш ніж на 2 млрд. куб. метрів за рахунок приросту запасів на Північно-Керченському і Штормовому родовищах. Це стало наслідком власних інвестицій в геологорозвідувальні роботи. Усього було виконано робіт на суму 18 млн. грн., з них із Держбюджету України - 9,5 млн. грн.

У минулому році було завершено розвідку Північно-Булганакського газового родовища. Інститутом НДПІ «Шельф» зараз розробляється проект на дослідно-промислову експлуатацію цього родовища. Закінчені будівництвом і введені в експлуатацію 8 свердловин, в тому числі 3 - на Східно-Казантипському газовому родовищі, 2 - на Штормовому газоконденсатному родовищі і 3 - на Семеновському нафтовому родовищі. Обсяг капітальних вкладень за рахунок власних коштів зріс у порівнянні з 2001 роком в 1.8 рази і становив 121 млн. грн.

У 2002 році робота Компанії характеризувалася стійким фінансовим положенням. Прибутки від реалізації продукції і послуг становили 573 млн. грн, чистий прибуток Компанії - 62,7 млн. грн. ДАТ «Чорноморнафтогаз» у минулому році виконало свої зобов'язання перед бюджетами всіх рівнів, усього було сплачено 68,3 млн. грн. податків та зборів.

Також було проведено роботу з розширення зовнішньоекономічних зв'язків. Результатом стало підписання ряду протоколів про наміри із західними компаніями. Найбільш перспективним, на думку керівництва ДАТ «Чорноморнафтогаз», є розвиток партнерських відносин з австрійською компанією OMV - у сфері розробки родовищ в північно-західній частині українського сектора шельфу Чорного моря, бразильским концерном PETROBRAS – у розробці глибоководної частини шельфу Чорного моря, канадською компанією SHELTON - у розробці структури Західно-Бірюччя в Азовському морі.
 

Інші новини