ДП «Газ-тепло» налагодило виробництво міні-котелень для об’єктів соціальної сфери

ДП «Газ-тепло» спільно з Харківським інститутом «Укроргстанкімпром» налагодило виробництво автономних енергозберігаючих міні-котелень для об’єктів соціальної сфери. Перша партія з десяти міні-котелень чотирьох модифікацій відправлена до АР Крим.

“Газові блочні модульні котельні для теплозабезпечення окремих об’єктів житлово-комунального господарства на сучасному етапі розглядаються як найбільш раціональні інженерні рішення, що задовольняють усі потреби споживачів. Вони позбавлені багатьох недоліків, властивих централізованим системам опалення”, - каже генеральний директор ДП «Газ-тепло» Д.О.Бублик.

У більшості теплових підприємств України основні фонди зношені на 90 відсотків. В розрахункових нормах вартості теплоенергії закладено втрати до 40 відсотків, в залежності від протяжності та рівня зношеності тепломагістралей. У нових модульних котельнях втрати зведені до мінімуму, оскільки котельні знаходяться безпосередньо поруч з об’єктом, що споживає тепло. Крім цього, на них встановлені найсучасніші системи підігріву, котли з чавунними теплообмінниками, які дозволяють довести ККД до 96 відсотків.

Ще однією перевагою нових модульних котелень є те, що вони дозволяють максимально точно забезпечувати потреби певного класу споживачів теплової енергії (у лікарні, школи чи дитячого садка ці потреби є різними). Врахування сезонного та добового факторів також дає змогу економити газ. За підрахунками спеціалістів ДП «Газ-тепло», це забезпечує ще 6 відсотків економії. Для кожного конкретного споживача підбирається найбільш ефективне насосне обладнання, за рахунок чого можна заощадити ще до 30 відсотків енергії. Загальна економія енергоресурсів складає 55-60 відсотків.

Для виробництва блочних модульних котелень використовуються газові котли «Pegasus» з чавунним теплообмінником італійської фірми «Ferroli». Ця фірма вже понад 50 років виробляє котельне обладнання і є однією з провідних у Європі. Усе інше обладнання котельні (а це понад 80 відсотків) – українське. Котельня працює в автоматичному режимі: програмується на тридцять днів з урахуванням температурного чинника, і розрахована на обігрів приміщення площею 2000-6000 квадратних метрів. Вартість однієї міні-котельні складає 150-230 тисяч гривень. До кінця 2006 року ДП «Газ- тепло» планує встановити до 100 таких міні-котелень. Загалом же з різних областей України надійшло понад 1200 заявок.

Довідка: Перші модульні міні-котельні були встановлені на 9 об’єктах соціальної сфери у місті Алчевську Луганської області після техногенної катастрофи у січні цього року, а також у селі Водотиї Житомирської області, де у березні цього року стався вибух котла.


Прес-центр ДП «Газ-тепло»

Інші новини