ДП “Укргазмережі” забезпечить надійне газопостачання природного газу в Чернівецькій області

Дочірнє підприємство “Укргазмережі” ДК “Газ України” з 1 травня 2007 року гарантує забезпечення надійного та безперебійного транспортування і постачання природного газу населенню, організаціям бюджетної сфери та іншим споживачам Чернівецької області. Станом на 27 квітня працівники ДП “Укргазмережі” завершили передачу регіональних газорозподільних мереж від ВАТ “Чернівцігаз” до Чернівецької філії ДП “Укргазмережі”.

ДК “Газ України” висловлює вдячність керівництву ВАТ “Чернівцігаз” за прийняття самостійного рішення про припинення обслуговування газорозподільних мереж Чернівецької області з 1 травня внаслідок нездатності забезпечити надійність та безперебійність газопостачання. Компанія закликає інші підприємства із газопостачання та газифікації, які не можуть забезпечити ефективне управління газорозподільними мережами у своїх регіонах, передати свої функції державній компанії ДП “Укргазмережі”.

Передача газорозподільних мереж Чернівецької області ДП “Укргазмережі” відбулося через систематичне невиконання ВАТ “Чернівцігаз” зобов’язань по підтримці та розвитку державного майна (систем газопостачання та споруд на них). Протягом 2002-2006 рр. ВАТ “Чернівцігаз” інвестувало на зазначені цілі лише 2 млн. грн. (29,3%) з 7,5 млн. грн., що були передбачені договором з ДК «Газ України». При цьому у 2006 р. було вкладено тільки 375 тис. грн. (13,8%) з необхідних 2,7 млн. грн.

На сьогоднішній день Чернівецька філія ДП “Укргазмережі” повністю готова до початку роботи із споживачами області. 26 квітня Філія одержала 10 нових спеціальних аварійних автомобілів для забезпечення належної експлуатації та обслуговування мереж. Понад 300 працівників філії забезпечать технічне обслуговування, поточний та капітальний ремонт газорозподільних мереж області.

ДП “Укргазмережі” у своїй діяльності і надалі буде реалізовувати державну політику, спрямовану на забезпечення раціонального використання та розвитку газорозподільних мереж, що є неодмінною передумовою надійного газопостачання споживачів України.

Довідка. ДП “Укргазмережі” знаходиться у 100-відсотковому корпоративному підпорядкуванні ДК “Газ України”. Підприємство було створене 1 лютого 2007 року згідно наказу НАК “Нафтогаз України” з метою наведення порядку в технічному стані мереж, запобігання несвоєчасних розрахунків за газ, що постачається споживачам через облгази.

19 квітня 2007 року Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) видала ДП “Укргазмережі” ліцензії на право провадження господарської діяльності з розподілу природного і нафтового газу та з постачання природного газу за регульованим тарифом на території Чернівецької області. Ліцензії починають діяти з 1 травня 2007 р. Термін дії – 5 років. Ліцензія видана на поставку 451,4 млн. куб. м та на розподіл 472,2 млн. куб. м природного газу.

25 квітня НКРЕ також прийнято рішення щодо встановлення з 1 травня ДП “Укргазмережі” тарифів на розподіл природного та нафтового газу (80,15 грн./тис. куб.м, без ПДВ) та на поставку газу по регульованому тарифу (21,4 грн./тис. куб. м, без ПДВ).

З моменту видачі ліцензій ДП “Укргазмережі” на право вести господарську діяльності з розподілу природного і нафтового газу та з постачання природного газу за регульованим тарифом ДП “Укргазмережі” стало повноцінним учасником газової галузі України та дотримується чинних ліцензійних умов.

Оскільки ВАТ “Чернівцігаз” не забезпечило надійну експлуатацію та утримання газорозподільних мереж Чернівецької області на належному рівні, постачання природного газу споживачам, технічне обслуговування газорозподільних мереж, їх поточний та капітальний ремонт буде здійснювати Чернівецька філія ДП “Укргазмережі”, якій передані мережі.

ДК “Газ України” наголошує на тому, що розподільчі мережі знаходяться у державній власності і використовувалися облгазами лише на підставі договорів з Компанією, укладеними у 2001 році, і пролонгованими додатковими угодами у 2006 року. Це означає, що у випадку розірвання договору з ініціативи ДК “Газ України” облгаз втрачає будь-які законні підстави щодо використання цих мереж.

Дочірня компанія “Газ України” НАК “Нафтогаз України” має намір поширювати практику передачі ДП “Укргазмережі” розподільчих мереж у регіонах, підприємства з газифікації та газопостачання яких не забезпечують належний рівень розрахунків споживачів за природний газ та не виконують зобов’язання щодо вкладення інвестицій у розвиток мереж.

Інші новини