ДП «Укргазмережі» занепокоєне зволіканням у розслідуванні аварійної ситуації в житловому будинку у Чернівцях

ДП «Укргазмережі» ДК «Газ України» занепокоєне зволіканням у розслідуванні аварійної ситуації, пов’язаної з використанням у побуті природного газу, що виникла 17 січня 2008 р. у житловому будинку у м. Чернівці.

17 січня 2008 р. о 10-42 на диспетчерський пункт аварійно-диспетчерської служби Чернівецької філії ДП «Укргазмережі» надійшла заявка від мешканця будинку по вул. Коломийська, 9-б про сильний запах газу в квартирах та шум у газопроводі.
На місце події оперативно виїхала бригада аварійно-диспетчерської служби Чернівецької філії ДП «Укргазмережі» (на чолі зі старшим майстром та начальником аварійно-диспетчерської служби).
Працівники бригади аварійно-диспетчерської служби Чернівецької філії ДП «Укргазмережі» у під’їздах та квартирах житлового будинку виявили сильний запах газу, а також розрегульовані регулятори тиску газу (РД-32) у шафовому газорозподільному пункті (ШГРП), встановленого із зовнішнього боку будинку. Вихідний тиск газу при цьому становив 500 мм водяного стовпа (згідно «Правил безпеки систем газопостачання України» тиск газу у внутрішньобудинкових системах газопостачання природним газом повинен бути не більше 300 мм водяного стовпа).
Тобто, мала місце реальна загроза вибуху в будинку газоповітряної суміші з непередбачуваними наслідками.
Працівники аварійно-диспетчерської служби Чернівецької філії ДП «Укргазмережі» відключили газопостачання будинку та евакуювали усіх його мешканців. Про подію було повідомлено місцеві управління МНС, МВС і Держгірпромнагляду (їх працівники оперативно прибули на місце події). Були відключені також внутрішньо-будинкові газопроводи, обстежено ШГРП (в присутності інспекторів місцевих підрозділів Держгірпромнагляду та МНС). У квартирах, при обстеженні внутрішньо-будинкових газопроводів та газового обладнання, було усунуто численні витоки газу на різьбових з’єднаннях, на кранах газових плит, а також несправність газової колонки.
Після усунення виявлених порушень і наступного обстеження стану газопро-воду на будинку, щільності внутрішньобудинкових газопроводів та справності газових приладів у квартирах, газопостачання будинку було відновлено.
Таким чином, силами працівників Чернівецької філії ДП «Укргазмережі» аварійна ситуація, що склалася в житловому будинку по вул. Коломийська, 9-б, була ліквідована.

При вивченні обставин виникнення аварійної ситуації в житловому будинку по вул. Коломийська, 9-б працівники Чернівецької філії ДП «Укргазмережі» встановили низку важливих фактів.
Приблизно о 10-30 на ШГРП, що забезпечує газопостачання будинку, працювала бригада ВАТ «Чернівцігаз».

Підвищення тиску газу у внутрішньо-будинкових газопроводах, численні витоки газу на газових приладах у квартирах мешканців будинку і виведення деяких з них з ладу почалися після втручання в роботу ШГРП на будинку по вул. Коломийська, 9-б працівників ВАТ «Чернівцігаз». Після прибуття на місце події бригади аварійно-диспетчерської служби Чернівецької філії ДП «Укргазмережі» працівники ВАТ «Чернівцігаз» на автомобілі залишили його.
Такі дії вчинялися працівниками ВАТ «Чернівцігаз» на території, що згідно ліцензійних умов діяльності, затверджених НКРЕ, обслуговується власне Чернівецькою філією ДП «Укргазмережі».
На жаль, на думку фахівців ДП «Укргазмережі» й ДК «Газ України», ці та інші порушення не знайшли належної оцінки й відповідного реагування органів прокуратури та Держгірпромнагляду у м.Чернівці.

На думку фахівців ДП «Укргазмережі» й ДК «Газ України», нехтування, а часом ігнорування важливих обставин і порушень, створюють умови для подальшого безвідповідального ставлення окремих службових осіб ВАТ «Чернівцігаз» до своєї діяльності, порушення ними чинного законодавства і порядку (нормативів) діяльності у газовій галузі. Це, відповідно, спричиняє зростання ризику виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах загальнодержавного значення, якими є газові мережі, а також споруди й обладнання на них.

Прес-служба ДК «Газ України»

Інші новини