ЄБРР, Уряд України та Нафтогаз підписали пакет документів щодо поновлювального кредиту на суму $300 млн для закупівлі природного газу

Сьогодні у Берліні Міністр фінансів України Наталія Яресько та перший Віце-президент та директор з операційної діяльності Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) Філ Бенетт підписали ...

Сьогодні у Берліні Міністр фінансів України Наталія Яресько та перший Віце-президент та директор з операційної діяльності Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) Філ Бенетт підписали державну гарантійну угоду про надання кредиту ЄБРР для фінансування закупівлі газу компанією НАК «Нафтогаз України».

Кредитна угода була підписана головою правління Нафтогазу Андрієм Коболєвим та керуючим директором ЄБРР з енергетичних та природних ресурсів Рікардо Пуліті.

Кредитні кошти у розмірі $300 млн призначені для закупівлі близько 1 млрд куб. м газу на західному кордоні України. Однією з умов надання кредиту ЄБРР є реалізація Урядом України плану дій щодо реформи корпоративного управління в Нафтогазі. Підписавши договір гарантії до кредитної угоди, Україна взяла на себе зобов’язання реалізувати цей план.

«Давно назріла реформа корпоративного управління Нафтогазу дозволить зосередитися на максимальному збільшенні акціонерної вартості в інтересах громадян України. Незалежна Наглядова рада і поліпшені механізми контролю сприятимуть підвищенню ефективності та прозорості роботи групи. Ми вдячні Європейській Комісії та ЄБРР за дієву участь у цьому процесі. Коли цей план буде реалізовано, він продемонструє, що навіть компанія з найбільш неефективним управлінням може змінитися, серйозно взявшись за реформування», – зазначив очільник Нафтогазу.

Позика ЄБРР є поновлювальним кредитом на 3 роки. Протягом цього строку Нафтогаз може погашати і знову позичати кошти в межах цієї суми, щоб профінансувати авансові закупівлі газу перед зимовими періодами. Для ЄБРР надання кредиту такого роду є унікальним, оскільки вперше застосовується механізм поновлювального кредиту з державною гарантією.

В ході попереднього кваліфікаційного процесу, який було проведено відповідно до вимог ЄБРР, багато великих міжнародних постачальників вже висловили свою зацікавленість у постачанні газу в Україну на умовах ЄБРР. Поставки газу в рамках кредитної програми ЄБРР будуть відбуватися на базі стандартизованих угод EFET (Європейська федерація енергетичних трейдерів).
Управління по зв'язках з громадськістю
Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України»Інші новини