Ефективне рішення газового питання з Росією має бути тристороннім, зобов'язуючим і таким, що фіксує тимчасові домовленості щодо всіх спірних моментів як мінімум до кінця 1 кварталу 2016 року

НАК «Нафтогаз України» озвучила позицію української сторони на тристоронніх переговорах з газових питань у Відні. Рішення, яке дозволить забезпечити надійність постачань російського газу в Україну і ЄС до завершення судових розглядів між сторонами в Стокгольмі, повинне зафіксувати тимчасові домовленості з усіх ключових питань, за якими у сторін є розбіжності

НАК «Нафтогаз України» озвучила позицію української сторони на тристоронніх переговорах з газових питань у Відні. Рішення, яке дозволить забезпечити надійність постачань російського газу в Україну і ЄС до завершення судових розглядів між сторонами в Стокгольмі, повинне зафіксувати тимчасові домовленості з усіх ключових питань, за якими у сторін є розбіжності.

Крім того, Україна наполягає на підписанні такого рішення у вигляді тристороннього протоколу на рівні міністерств енергетики України, РФ і представника Європейської Комісії, що має забезпечити відповідальне виконання досягнутих домовленостей всіма сторонами процесу. Нафтогаз і ВАТ «Газпром» також повинні підписати доповнення до договору на постачання газу, в якому будуть відображені домовленості, зафіксовані на високому рівні.

Саме за таким принципом був побудований «зимовий пакет», підписаний сторонами у Брюсселі наприкінці жовтня 2014 року. Цей пакет домовленостей продемонстрував свою ефективність та забезпечив стабільні поставки російського газу в опалювальному сезоні 2014-2015 рр.


Управління по зв‘язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»


Інші новини