Енергогенеруючі компанії вперше повністю розрахувались за спожитий газ

У березні 2004 року рівень оплати енергогенеруючими підприємствами Мінпаливенерго за спожитий природний газ вперше за час існування ДК “Газ України” склав більше 99%. Загалом с початку року генерація оплатила 92% спожитого газу і продовжувала розраховуватися за борги попередніх років.

Протягом першого кварталу роботи ДК „Газ України” вперше не мала серйозних зауважень до стану розрахунків генеруючи підприємств за газ. Ситуація з оплатою спожитого палива суттєво покращилася зі зміною керівництва Міністерства палива та енергетики. У порівняні з відповідним періодом минулого року оплата енергогенеруючих підприємств Мінпаливенерго зросла на 58,4%. Найбільший прогрес спостерігається у розрахунках ВАТ „Центренерго”, яке у першому кварталі оплатило 97% (у 2003 р. – 29%).

Обсяг споживання палива у І кварталі 2004 року скоротився з 1,6 млрд. м3 газу до 824 млн. м3. Відповідно, вартість газу, що надійшов генерації, зменшилася з 453 млн. до 235 млн. грн. Зменшення обсягів споживання природного газу з боку енергогенеруючих підприємств Мінпаливенерго є обґрунтованим кроком. Це стало наслідком більш продуманої політики керівництва генеруючих підприємств, які переглянули свої потреби у природному газі та стан виконання договірних зобов’язань.

Суттєве покращення платежів енергогенеруючих підприємств пов’язане із системною роботою, яку проводить Компанія останні два роки. Жорстка політика ДК „Газ України” щодо умов роботи із генераціями на початку опалювального сезону 2003-2004 рр. стала запорукою нормалізації фінансових відносин між компаніями.

„Покращення розрахунків енергогенеруючими підприємствами свідчить про те, керівництво генерації переглянуло стан справ із розрахунками за природний газ, – заявив заступник голови Ради директорів ДК „Газ України” Іван Варга. – Політика Компанії залишається незмінною: генерації зобов’язані вийти на 100%-ий рівень оплати за спожите паливо і погасити існуючі борги”.

Інші новини