Єврокомісія провела успішне тестування готовності української ГТС до нового опалювального сезону

Дослідження відбувалось відповідно до методології та стандартів Європейського Союзу, які також закріплені у Законі України «Про ринок природного газу»

В рамках співпраці між Україною та Європейською комісією щодо посилення безпеки постачання газу представники Спільного дослідницького центру Генерального Директорату Європейської комісії разом з представниками НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Укртрансгаз» та Міністерства енергетики та вугільної промисловості дослідили сценарії можливих кризових ситуацій з постачанням природного газу в Україну.

Дослідження відбувалось відповідно до методології та стандартів Європейського Союзу, які також закріплені у Законі України «Про ринок природного газу».

Воно передбачало виявлення ризиків для української ГТС в опалювальному сезоні 2017-2018 років та аналіз сценаріїв кризових ситуацій, ймовірності і наслідків їх настання, а також оновлення гідравлічної моделі, яка дозволяє проводити моделювання ситуацій в ГТС із урахуванням реальних умов роботи системи.

Результати дослідження є базою для розроблення комплексу превентивних заходів, які суттєво підвищують рівень готовності ГТС до надзвичайних ситуацій. Також представники Спільного дослідницького центру надали рекомендації із вдосконалення нормативно-правових актів України, зокрема Національного плану дій (еквівалент Кризового плану дій у державах-членах ЄС) та Правил про безпеку постачання природного газу (еквівалент Превентивного плану дій у державах-членах ЄС).

Бенефіціаром проведеного дослідження є Міністерство енергетики та вугільної промисловості України як центральний орган виконавчої влади, що відповідає за моніторинг безпеки постачання природного газу. Дослідження проводилось за кошти Європейської комісії в рамках надання технічної допомоги Європейською комісією. Проект реалізується вже другий рік (починаючи з 2016 року) і в цілому розрахований на три роки.

Спільний дослідницький центр Генерального Директорату Європейської комісії (Directorate General–Joint Research Center, DG–JRC) – орган Європейської комісії, відповідальний за методологічне супроводження підготовки до виникнення кризових ситуацій у газовій сфері у всіх державах-членах ЄС.


Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини