Європейський парламент контролюватиме ситуацію з мандатом Єврокомісії щодо Північного потоку – 2

«Ми солідарні щодо підтримки України. Співпраця робить нас сильнішими. Європарламент проводитиме консультації та стежитиме за ситуацією навколо мандату Єврокомісії щодо Північного потоку – 2», – заявив депутат Європарламенту Єжи Бузек, виступаючи ...

«Ми солідарні щодо підтримки України. Співпраця робить нас сильнішими. Європарламент проводитиме консультації та стежитиме за ситуацією навколо мандату Єврокомісії щодо Північного потоку – 2», – заявив депутат Європарламенту Єжи Бузек, виступаючи на конференції високого рівня «Роль України як стратегічного енергетичного партнера ЄС», яка відбулася минулого тижня в Європейському парламенті в Брюсселі. Головною темою конференції була роль України в підтримці та просуванні цілей енергетичної безпеки ЄС як альтернативи монополії Газпрому. «Нам дуже важливо знати причину, чому Третій енергетичний пакет не можна застосувати до третьої частини Північного потоку – 2. Ми, як депутати Європейського парламенту, хотіли б отримати від Європейської комісії юридичну оцінку цього питання», – зазначив Єжи Бузек.

В обговоренні взяли участь депутати Європарламенту, представники Європейської комісії, заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль та голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв. У своєму виступі Андрій Коболєв протиставив надійну українську ГТС, в роботі якої впроваджується стандартне регулювання ЄС і яка є найбільш потужним каналом транспортування газу до Європи, геополітичному проекту Газпрому Північний потік – 2.

В свою чергу, віце-президент Європейської комісії з питань Енергетичного співтовариства Марош Шефчович висловив підтримку прагненню України залишатись великим та надійним транзитером російського газу до Європи у майбутньому. Він також відзначив великий потенціал України у співпраці з ЄС в сферах постачання газу, енергоефективності, розвідки газових родовищ, спільного використання українських газосховищ. Марош Шефчович назвав українські газосховища «стратегічним активом для енергетичної безпеки Європи». Віце-президент Європейської комісії привітав схвалення українським парламентом закону «Про Фонд енергоефективності» і анонсував підтримку Фонду з боку Європейської комісії у розмірі 100 млн євро протягом найближчих двох років.

Заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль підкреслила, що припинення транзиту газу через Україну відкриває Росії можливості для масштабної воєнної агресії. Пані Зеркаль також зазначила, що незважаючи на сильний опір, реформування енергетичного сектору України відбувається і вже має значні досягнення.
Підсумовуючи результати конференції, Андрій Коболєв зазначив, що публічне і відверте обговорення загроз Північного потоку – 2 є великим кроком вперед. «Північний потік – 2 ще не є завершеною угодою. Це не комерційний проект. Це політичний та геополітичний інструмент для розділення ЄС. Нам усім потрібен план Б», – зауважив Андрій Коболєв.


Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини