Європейський Союз допомагає Україні визначити найбільш ефективну модель використання її підземних сховищ газу

Україна та Європейський Союз розпочали проект комплексного вивчення українських підземних сховищ газу (ПСГ). Установче засідання відбулося 12 липня 2017 року в офісі Представництва Європейського Союзу в Україні

Україна та Європейський Союз розпочали проект комплексного вивчення українських підземних сховищ газу (ПСГ). Установче засідання відбулося 12 липня 2017 року в офісі Представництва Європейського Союзу в Україні. У заході взяли участь представники НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Укртрансгаз», Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Секретаріату Енергетичного Співтовариства, ПАТ «Магістральні газопроводи України» та міжнародні консультанти, відібрані ЄС. Реалізовувати проект буде консорціум, до якого входять один зі світових лідерів з управлінського консалтингу, французький оператор ПСГ (Storengy) та міжнародна юридична фірма (CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang).

Проект фінансується Європейським Союзом і спрямований на розробку сталого економічного підходу до використання українських підземних сховищ газу в контексті європейського та українського енергетичного ринку. Нафтогаз братиме участь у роботі керівного комітету проекту разом з іншими зацікавленими сторонами, включно із представниками уряду України.

«Ми вдячні Європейській Комісії за її постійне сприяння впровадженню реформи ринку газу в Україні. Цей проект дозволить нам залучити найкращих консультантів до розробки оптимальної стратегії для унікальної інфраструктури зберігання газу в Україні», – прокоментував голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Дослідження передбачає прогнозування попиту на послуги зі зберігання газу на наступні 20 років та вивчення можливостей України на ринку ПСГ. На основі отриманих результатів буде розроблено кілька стратегічних сценаріїв оптимального використання українських ПСГ.

Команда проекту проаналізує, чи якісь із наявних газосховищ є необхідними для ефективної роботи газотранспортної системи України. Таким чином, цей проект є важливим для впровадження Закону України «Про ринок природного газу» та виконання зобов’язань України щодо відокремлення від Нафтогазу функції транспортування газу.

Storengy, один з провідних операторів газосховищ у світі, зробить технічний аудит кожного об’єкта. Після аналізу первинних даних команда відвідає сховища та підготує докладну технічну оцінку.

CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang проаналізує чинну законодавчу базу та її відповідність Третьому енергетичному пакету й іншим нормам ЄС. Консультуючи більшість постачальників газу з ЄС, які працюють в Україні, компанія добре обізнана щодо наявних законодавчих обмежень і перепон для розширеного використання українських ПСГ. Юридична частина дослідження також включає підготовку проектів законів, підзаконних актів і рішень.

Довідково:

Нафтогаз України володіє 100% акцій Укртрансгазу, який управляє найбільшими ПСГ у Європі загальною потужністю 31 млрд куб. м. Протягом останніх років використовувалося близько 50% цієї потужності. Україна має намір збільшити рівень використання сховищ, зокрема шляхом розробки привабливих умов доступу для міжнародних клієнтів.

Storengy – дочірня компанія ENGIE, вже 60 років проектує, будує та експлуатує газосховища. Оператор має 21 ПСГ у Франції, Німеччині та Великобританії загальною потужністю 12,2 млрд куб. м. Як активний учасник енергетичного переходу Storengy пропонує свій технічний досвід багатьом партнерам в усьому світі.

CMS Cameron Nabarro Olswang – міжнародна юридична фірма з головним офісом у Лондоні, Сполучене Королівство, надає послуги різним галузям, особливо енергетичному сектору. Компанія входить до складу організації юридичних фірм CMS та має 71 офіс у 40 країнах світу.


Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії
«Нафтогаз України»Інші новини