“Газ України” обмежуватиме газопостачання “Київенерго” до повного погашення заборгованості за спожитий газ

“Газ України” буде обмежувати постачання природного газу АЕК “Київенерго” до повного погашення заборгованості за спожитий природний газ. Заборгованість столичної енергокомпанії з початку року складає 35,717 млн. грн. АЕК “Київенерго” в поточному році безоплатно спожила більше 170 млн. куб. м природного газу.

АЕК “Київенерго” протягом тривалого часу є найбільшим боржником ДК “Газ України” за спожитий природний газ серед усіх споживачів в Україні. Порушення “Київенерго” договірних зобов’язань набуло хронічного характеру. Додаткові графіки погашення заборгованостей, які складаються енергокомпанією і погоджуються в столичній держадміністрації, постійно порушуються. Так, згідно з графіком з 29 листопада по 8 грудня 2004 року “Київенерго” мало сплатити 59,5 млн. грн. Фактично за цей час було сплачено 34,6 млн. грн. Таким чином, АЕК “Київенерго” несанкціоновано споживає природний газ та зволікає з його оплатою.

За підсумками 11 місяців АЕК “Київенерго” спожила стільки ж газу, скільки чотири енергогенеруючі компанії України - близько 3,2 млрд. куб. м. При цьому рівень розрахунків енергогенеруючих компаній, на відміну від “Київенерго”, є близьким до 100%.

ДК «Газ України» наголошує на тому, що санкції Компанії щодо обмеження газопостачання злісним боржникам-неплатникам за спожитий газ не мають жодного політичного підґрунтя. У грудні Компанія не підтвердила виділення ресурсів газу та надала доручення щодо відключення понад 300 підприємств комунальної теплоенергетики в усіх без виключення регіонах України.

“Газ України” вважає неприпустимими заяви мера Києва Олександра Омельченка про політичні причини обмеження газопостачання АЕК “Київенерго” з боку компанії “Київгаз”. ДК “Газ України” закликає мера Києва не нагнітати політичну ситуацію в столиці, а звернути увагу столичної влади на необхідність збільшення рівня платежів за газ. На фоні значного погіршення платіжної дисципліни усіма категоріями споживачів, подальше ігнорування з боку АЕК “Київенерго” умов договору про постачання газу може призвести до недоотримання “Газом України” значної частини грошових коштів та зриву оплати зовнішньоекономічних контрактів з оплати природного газу, що імпортується в країну.

Інші новини