Газовій промисловості України виповнилося 80 років

11 червня 2004 року українські газовики офіційно справляють 80-річний ювілей газової промисловості України. Перша розвідувальна свердловина для пошуку газу була пробурена 1920 року, а влітку 1924 року збудовано перший в Україні газопровід Дашава-Стрий та почалася промислова експлуатація Дашавського газового родовища на Львівщині. Саме ця подія вважається початком історії галузі.

Наприкінці 90-х років в результаті проведення структурної реформи газової галузі був створений потужний державний холдинг НАК “Нафтогаз України”, до складу якого увійшли дочірні компанії „Укргазвидобування”, “Газ України” та “Укртрансгаз”, газові підприємства та профільні науково-дослідні інститути. Це дало змогу зосередити технологічні, інтелектуальні та фінансові ресурси в межах однієї структури з метою стабілізації та нарощування виснаженого за радянських часів газовидобутку та надійного його транспортування та постачання споживачам як в Україні, так і поза її межами.

Сьогодні НАК “Нафтогаз України” є лідером вітчизняної економіки. На долю Компанії припадає 13.8% ВВП та 11% надходжень до Державного бюджету України. Підприємства “Нафтогазу України” забезпечують більше 95% вітчизняного видобутку газу та газового конденсату. В межах вертикально-інтегрованої структури Компанії зосереджений весь комплекс робіт від пошуку, розвідки, видобування природного газу і газового конденсату до його переробки, транспортування та збуту кінцевим споживачам.

Пріоритетним завданням “Нафтогазу України” є нарощення власних запасів та збільшення обсягів видобутку природного газу, результатом чого має стати зниження залежності економіки України від поставок енергоресурсів з-за кордону. З цією метою Компанія щорічно впроваджує масштабні виробничі проекти, бурить десятки нових свердловин, будує газопроводи та компресорні станції, власними силами відкриває нові поклади газу та газового конденсату.

Від розвитку вітчизняної газової промисловості залежить добробут мільйонів українців. Компанія також несе почесне соціальне навантаження, забезпечуючи роботою, житлом, медичним страхуванням та відпочинком більше 160 000 сімей своїх працівників. Підприємства “Нафтогазу України” беруть активну участь у житті регіонів. Соціальна та благодійна допомога Харківщині, Полтавщині, Львівщині, Луганщині та іншим областям щороку складає десятки мільйонів гривень.

„80-річну історію газової промисловості необхідно розглядати не як монумент, а фундамент майбутнього розвитку галузі, – зазначив Голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Бойко. – Україна була, є, і буде потужною європейською газовою державою”.
 

Інші новини