Газпром намагається залишити Україну без європейського газу

«Газпром» перешкоджає постачанню природного газу з Західної Європи до України. Російська корпорація блокує газовий потік ...

Der Spiegel
6 лютого 2015 року

«Газпром» перешкоджає постачанню природного газу з Західної Європи до України. Російська корпорація блокує газовий потік з Заходу на одному з пунктів з’єднання трубопроводів, поблизу кордону між Словаччиною та Україною. РФ обґрунтовує такі дії посилаючись на угоду з урядом Словаччини від 1999 року.

«Імпорт газу з Заходу робить нас незалежними від російського газу. Завдяки реверсу газу у 2015 році, 90% блакитного палива можна отримувати з Європи. Щоб досягти такого обсягу реверсу, потрібно вирішувати суперечку з Газпромом, - заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

Голова правління Нафтогазу також підкреслив  геостратегічну важливість об’єднання з ГТС Заходу.

Нагадаємо, найбільшими постачальниками України є норвезька корпорація «Statoil» та німецький енергетичний гігант RWE. Останній отримує газ з Росії.

Ще у 2013 році 95% українського імпорту газу надходило з Росії, але вже у 2014 році 67% газу було куплено в Європі і тільки 33% в Росії.

ЄС наполягає на укладенні нової російсько-української угоди про постачання газу. Український державний концерн НАК «Нафтогаз України» має намір укласти новий договір з «Газпромом», але за умови надання знижки на поставлене паливо.

Інші новини