Газпром продовжує відмовлятися від виконання остаточних та зобов’язуючих рішення арбітрів у в двох комерційних спорах з Нафтогазом

Минулого тижня Нафтогаз і Газпром зустрілися, щоб обговорити наступні кроки, після того як Стокгольмський арбітраж виніс рішення в двох великих провадженнях на користь української компанії

Минулого тижня Нафтогаз і Газпром зустрілися, щоб обговорити наступні кроки, після того як Стокгольмський арбітраж виніс рішення в двох великих провадженнях на користь української компанії. Під час зустрічі російський газовий монополіст пояснив, що відмовляється відновлювати поставки газу до України попри рішення щодо контракту на поставку, яке трибунал ухвалив у грудні минулого року. Газпром також не підтвердив, що заплатить 2,6 млрд дол. відповідно до лютневого рішення у транзитній справі. Обидва рішення є остаточними та зобов’язуючими для Газпрому.

Натомість російська компанія запропонувала внести зміни до контрактів або розірвати їх і таким чином скасувати рішення трибуналу. Обидва варіанти є прямим порушенням та нехтуванням рішеннями Стокгольмського арбітражу. Нафтогаз вважає таку позицію неприйнятною та відхилив пропозиції Газпрому.

«Відмова Газпрому виконувати чинні рішення авторитетного міжнародного арбітражу в комерційних справах ставить під сумнів довіру до цієї компанії як до партнера європейської газової галузі. А невиплата присуджених трибуналом коштів свідчить про високу ймовірність невиконання Газпромом контрактів і щодо інших контрагентів», — прокоментував головний комерційний директор групи Нафтогаз Юрій Вітренко.

Стокгольмський арбітраж мав юрисдикцію для ухвалення таких рішень в межах справ за контрактами між Газпромом та Нафтогазом.

Сторони домовилися провести ще один раунд переговорів у квітні. Нафтогаз очікує на відповідь Газпрому на запит Нафтогазу щодо перегляду тарифу та використання української ГТС для транзиту російського газу до ЄС після завершення чинного контракту в 2019 році.


Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини