Голова правління НАК “Нафтогаз України” провів переговори з заступником міністра нафти Ірану

24 липня 2005 року в Тегерані відбулися переговори голови правління НАК “Нафтогаз України” Олексія Івченка із заступником міністра нафти Ісламської Республіки Іран Саєдом Мохаммадом Хаді Нежад Хосейніяном. У ході переговорів Олексій Івченко поінформував свого іранського колегу про наявні широкі можливості України в сфері розвідки, видобування та транзиту енергоносіїв і відзначив, що в даний час НАК „Нафтогаз України” посідає друге місце в Європі за потужністю газотранспортних систем та є лідером їх надійності.


Олексій Івченко наголосив на наявності значних невикористаних державних резервів двостороннього співробітництва у сфері енергоносіїв між країнами та відзначив, що Україна має всі необхідні технічні й економічні можливості для спільної з Іраном реалізації масштабних проектів у нафтогазовій сфері вже в найближчому майбутньому. Зокрема, найперспективнішим спільним проектом Олексій Івченко назвав будівництво транзитного газопроводу з Ірану до Західної Європи та запропонував розглянути два маршрути будівництва: Іран-Вірменія-Грузія-Росія-Україна-Європа та Іран-Вірменія-Грузія-Чорне море-Україна-Європа.


Окрім цього, українською стороною було запропоновано на даному етапі розпочати підготовку до реалізації одного з варіантів проекту у двосторонньому форматі з подальшим залученням представників інших зацікавлених сторін. Сторони дійшли згоди щодо необхідності створення експертних груп з метою визначення всіх економічних та технічних аспектів майбутнього будівництва.


У свою чергу Саєд Мохаммад Хаді Нежад Хосейніян високо оцінив можливості української сторони у сфері розвідки, видобування та транзиту енергоносіїв та підтримав пропозицію Олексія Івченка розпочати підготовку до реалізації проекту.


За результатами зустрічі був підписаний Меморандум про взаєморозуміння з питань співробітництва між Міністерством палива та енергетики України та Міністерством нафти Ісламської Республіки Іран, який передбачає проведення до кінця вересня цього року п‘ятисторонньої зустрічі в рамках підготовки до реалізації одного з варіантів проекту транспортування іранського газу, створення експертних груп, обмін відповідною інформацією щодо проекту та визначення повноважень компаній, які братимуть участь в його реалізації. Визначено обсяг газу для постачання в Україну та в інші держави Європи.


В рамках візиту також відбулася зустріч голови правління НАК “Нафтогаз України” Олексія Івченка з Міністром нафти Ірану Біжаном Намдаром Зангяне, в ході якої сторони висловили задоволення розвитком співробітництва між двома країнами в нафтогазовій галузі та результатами переговорів.

Інші новини