Група Нафтогаз буде здійснювати теплозабезпечення Новояворівська та Нового Роздолу

У містах Новояворівськ та Новий Роздол, в яких проживає майже 60 тисяч мешканців, через безгосподарність приватного управителя майном ТЕЦ ПП «Гарант Енерго М» опалювальний сезон досі не розпочався

Підприємство групи Нафтогаз – ТОВ «Нафтогаз Тепло» – долучається до управління майном Новояворівської і Новороздільської ТЕЦ, які забезпечують теплом відповідні міста Львівської області.

У містах Новояворівськ та Новий Розділ, в яких проживає майже 60 тисяч мешканців, через безгосподарність приватного управителя майном ТЕЦ, ПП «Гарант Енерго М», опалювальний сезон досі не розпочався.

У минулому році Гарант Енерго М отримав ТЕЦ в управління від Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів. Під управлінням Гарант Енерго М обидві ТЕЦ за минулий опалювальний сезон наростили заборгованість перед НАК «Нафтогаз України» та АТ «Укртрансгаз» за використаний газ та послуги з його транспортування на 400 млн грн. Загальна заборгованість ТЕЦ перед підприємствами групи Нафтогаз на сьогодні становить майже 800 млн грн.

За такої динаміки в опалювальному сезоні 2019-2020 років приріст заборгованості перед групою Нафтогаз може скласти 0,7 – 1,0 млрд грн. Не бажаючи наражати міста Новояворівськ та Новий Розділ на ризики техногенної катастрофи через безгосподарність приватного управителя, уряд та Нафтогаз розробили план заходів, який дозволить повернути тепло в оселі мешканців цих міст. Це також дозволить припинити зловживання, що призвели до надзвичайної ситуації, накопичення заборгованості не лише за газ, а й із заробітної плати працівникам ТЕЦ у розмірі понад 11 млн грн.

«Нафтогаз зробить всі необхідні кроки для того, щоб тепло якнайшивидше повернулось в оселі мешканців Новояворівська та Нового Роздолу. Ми розуміємо, що для стабільної роботи цих об‘єктів та пітримки інфраструктури необхідні інвестиції», – зазначив директор з енергоефективності та управління майном групи Нафтогаз Віталій Щербенко.

Департамент з комунікацій
НАК «Нафтогаз України»Інші новини