Група Нафтогаз трансформує ІТ-інфраструктуру для підвищення корпоративної прозорості

НАК «Нафтогаз України» перевів в промислову експлуатацію систему SAP S/4HANA. Попередні версії систем SAP ECC (адміністрування), FinExpert та 1C (бухгалтерський облік) будуть переведені в архівний режим

НАК «Нафтогаз України» перевів в промислову експлуатацію систему SAP S/4HANA. Попередні версії систем SAP ECC (адміністрування), FinExpert та 1C (бухгалтерський облік) будуть переведені в архівний режим.

SAP S/4HANA – інноваційна платформа для комплексного управління процесами компанії, яка може розширюватись і повністю охопити всі бізнес-процеси Групи. На сьогодні НАК «Нафтогаз України», АТ «Укртранснафта» та ДП «Укравтогаз» вже ведуть свої господарські операції в єдиній системі. Бізнес-процеси цих компаній підкоряються загальним правилам, мають спільні довідникові дані, що дозволяє оцінювати бізнес з однієї комплексної позиції. Інформація вноситься в систему один раз і без помилок, що підвищує її контроль і дозволяє мінімізувати паперовий документообіг між підрозділами.

Наразі компанії використовують систему SAP S/4HANA для проведення закупівель матеріалів і послуг, платежів контрагентам, відвантаження продукції, бухгалтерських операції, формування податкових накладних і декларацій, контроль виконання бюджетних лімітів тощо.

Якісними ефектами від впровадження SAP S/4HANA стали:

- миттєвий доступ до всіх господарський операцій;

- контроль дій користувачів і їхнього доступу до інформації;

- контроль виконання фінансових планів (лімітів);

- отримання бухгалтерської звітності компаній і філій, в єдиній системі;

- наскрізний процес закупівлі — від внесення потреб в матеріалах і послугах до оплати постачальникам.

Впровадження системи зайняло всього сім місяців — рекордний для ERP-систем строк — та було виконано силами ТОВ «Нафтогаз Цифрові Технології» (НЦТ, дочірня компанія Нафтогазу), без залучення сторонніх підрядників.

Надалі внутрішня команда НЦТ може впроваджувати систему SAP S/4HANA на інших підприємствах групи Нафтогаз і підтримувати її експлуатацію. Такий підхід дозволяє знизити вартість використання системи в рамках Групи та забезпечити єдиний корпоративний стандарт та прозорість інформації для прийняття управлінських рішень.

«Запровадження системи SAP S/4HANA — це ІТ-відображення процесів трансформації групи Нафтогаз. Наразі нам вдалось створити спільний ІТ-простір для трьох компаній групи, попереду великий обсяг робот та задач, але ж достатньо ресурсів та волі для реалізації наших планів у найкоротші строки», — розповіла Марина Квашніна, директор з інформаційних технологій НАК «Нафтогаз України».

Департамент з комунікацій
НАК «Нафтогаз України»Інші новини