Харківська ТЕЦ-4 вдруге поновила несанкціоноване газоспоживання

Харківська теплоелектроцентраль - 4 (ТЕЦ-4), що входить до складу КП «Харківські теплові мережі», вдруге поновила несанкціоноване газоспоживання.

На виконання доручень НАК «Нафтогаз України» та ДК «Газ України» у вересні 2008 р. представниками ВАТ «Харківміськгаз» та Державної інспекції з енергозбереження проведені роботи з опломбування вхідної засувки на газопроводі, через яку здійснюється газопостачання на ТЕЦ-4. 30 вересня, після отримання інформації про несанкціоноване поновлення роботи ТЕЦ-4, представниками ВАТ «Харківміськгаз» проведені повторні роботи з обмеження газопостачання на підприємстві. Вдруге несанкціоноване споживання газу ТЕЦ-4 відбулося 2 жовтня.

Представники ВАТ «Харківсьміськгаз» та ДК «Газ України», які надають допомогу фахівцям газорозподільного підприємства, прибули до місця розташування вхідної засувки (знаходиться за межами ТЕЦ). Однак проведенню регламентних робіт щодо перевірки цілісності пломб на засувці зашкодили співробітники КП «Харківські теплові мережі» та розташовані на місці знаходження засувки механічні засоби.

Незаконні дії, які призвели до несанкціонованого газоспоживання, підпадають під ознаки порушення, передбаченого ст. 101 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення, зв’язані з використанням газу», в т.ч. самовільне відновлення споживання газу після пломбування засувок постачальником природного газу.

За оперативними даними, за відсутності затверджених лімітів газу, КП «Харківські теплові мережі» щоденно несанкціоновано споживає близько 900 тис. куб. м природного газу.

ДК «Газ України» вбачає в таких діях КП «Харківські теплові мережі» чергову спробу уникнути розрахунків за газ. КП «Харківські теплові мережі» є найбільшим боржником ДК «Газ України» за природний газ, спожитий протягом опалювального сезону 2007-2008 рр. (борг - 237,7 млн. грн., рівень розрахунків - 61%). Загальна сума заборгованості підприємств ТКЕ перед ДК «Газ України» за спожитий з початку опалювального сезону 2007-2008 рр. природний газ становить 1,747 млрд. грн., а рівень розрахунків - 74%.

ДК «Газ України» наголошує на неприпустимості самовільного втручання в роботу газорозподільних та газопостачальних систем і попереджає керівників теплопостачальних підприємств про особисту відповідальність за протиправне використання державного ресурсу. Компанія звертає увагу на небезпечність вказаних дій, які можуть стати результатом нещасних випадків.
Компанія також наголошує, що договори з підприємствами ТКЕ на постачання природного газу у новому опалювальному сезоні 2008-2009 рр. будуть укладатися при проведенні стовідсоткових розрахунків за спожитий газ.

Довідка: Відповідно до вимог постанов Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. №1729 та від 12.03.2008 р. №163 імпортований природний газ реалізується в Україні НАК «Нафтогаз України» та ДК «Газ України» лише за умови проведення споживачами стовідсоткової оплати використаного природного газу.


Прес-служба ДК «Газ України»

Інші новини