“Харківтрансгаз” постачає газ чверті населення України

м. Київ. 4 серпня 2006 року

Управління магістральних газопроводів (УМГ)“Харківтрансгаз” – надійна газотранспортна система, яка в середньому за рік транспортує 23 млрд. куб. м газу, постачаючи блакитне паливо більше чверті населення України (Дніпропетровська, Миколаївська, Запорізька, Харківська, Херсонська області та частина Криму).Це становить 28 % природного газу від загальних потреб економіки України.

У серпні цього року виповнюється 50 років з часу створення УМГ “Харківтрансгаз”, історія якого тісно пов’язана з відкриттям у 1950-му році найбільшого в Україні Шебелинського газоконденсатного родовища.

Якщо у 1960 році Харківське управління магістральних газопроводів обслуговувало 1 481 км газопроводу і дві газорозподільчі станції (ГРС), то в 1974 році на його балансі знаходилося вже 4 430 км газопроводу та 84 ГРС.

В тому ж році Харківське управління було перейменоване у Виробниче об’єднання з транспортування та постачання газу “Харківтрансгаз ”. Максимальний обсяг транспортування газу (109,7 млрд. куб. м на рік) припав на 1989 рік.

УМГ “Харківтрансгаз” здійснює суттєвий внесок в організацію надійної роботи ГТС України, її розвиток та модернізацію, бере активну участь в розробці та запровадженні сучасних технологій транспортування та зберігання газу. Лише протягом останніх років Управління відновило три компресорні станції (Кегичівська, Шебелинська, Куп’янська). Зокрема, на компресорній станції Кегичівка вперше за часи існування газотранспортної системи України були введені в дію сучасні двигуни АI-336-2-8. На базі об’єктів газотранспортної системи УМГ “Харківтрансгаз” розроблено і впроваджено сучасну технологію відновлення роботи компресорних станцій, яка дозволяє заощадити сотні мільйонів гривень.

Довідка:

УМГ “Харківтрансгаз” входить до складу ДК “Укртрансгаз” НАК “Нафтогаз України”. У його структурі знаходиться 6 642 км магістральних газопроводів, 11 компресорних станцій, 254 газорозподільчих станцій, 2 підземні сховища газу.

Інші новини