Кабмін продовжив повноваження двох незалежних директорів Нафтогазу

Уряд обрав Бруно Лескуа та Клер Споттісвуд незалежними членами наглядової ради Нафтогазу строком на шість місяців

Кабінет Міністрів України продовжив на шість місяців контракти з двома незалежними членами наглядової ради НАК «Нафтогаз України» (далі — Компанія). Відповідне розпорядження № 1562-р уряд прийняв 14 грудня 2020 року.

Уряд вирішив обрати Бруно Лескуа та Клер Споттісвуд незалежними членами наглядової ради Нафтогазу строком на шість місяців. Відповідно уряд доручив голові правління Компанії Андрію Коболєву укласти з ними додаткові угоди.

Розпорядження Кабміну набрало чинності 15 грудня 2020 року.

Довідково:

Клер Споттісвуд — голова наглядової ради з грудня 2017 року, Голова Комітету з питань етики та комплаєнсу.

Раніше, протягом 1993-1998 років, Клер очолювала Регуляторний орган Великої Британії з питань газопостачання Ofgas. Саме у цей період Клер здійснила перший у світі анбандлінг і відіграла ключову роль у створенні конкурентного ринку газу у Великій Британії.

У наглядовій раді Нафтогазу пріоритетом Клер Споттісвуд є робота з міжнародними та українськими стейкхолдерами. Зокрема, з 2018 року вона відповідала за анбандлінг Нафтогазу: провела переговорну роботу з українськими та з міжнародними партнерами (Єврокомісія, Секретаріат Енергоспівтовариства), консорціумом європейських операторів ГТС та урядом. Успішне завершення анбандлінгу дозволило підписати нову угоду про транзит російського газу територією України до 2024 року між Нафтогазом як організатором транзиту та Газпромом і ця угода забезпечує Україні гарантований дохід від транзиту газу протягом наступних п’яти років на суму $7,2 млрд.

Продовження повноважень Клер Споттісвуд, яка з боку Нафтогазу залучена до роботи з урядом США, Європейською Комісією, представниками Великої сімки, МВФ, ЄБРР, Світовим банком), засвідчує прагнення українського уряду залучити незалежних директорів до вирішення комплексних питань (трансформація Групи Нафтогаз, забезпечення енергетичної незалежності й підготовка Групи до публічного розміщення акцій).

Бруно Лескуа — член наглядової ради з грудня 2017 року, Голова Комітету з питань аудиту та ризиків та Комітету з призначень та винагород.

Займав керівні посади у французькому енергетичному секторі, включаючи посади у сфері ядерних операцій, а також міжнародної діяльності в одній з найбільших енергокомпаній світу — Electricite de France (EDF).

Як голова комітету з питань аудиту та ризиків наглядової ради Нафтогазу Бруно Лескуа працював над впровадженням системи внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту. Він забезпечує ефективну взаємодію із незалежним зовнішнім аудитором Нафтогазу та з аудиторами, які залучаються до проведення незалежних форензік-аудитів.

Очолюваний Бруно Лескуа комітет надавав рекомендації щодо випуску єврооблігацій Нафтогазу на суму близько $1,5 млрд, які були успішно розміщені в 2019 році, а капітал інвестований у розробку проектів з видобутку. Зацікавленість і довіра інвесторів стали визнанням зусиль Нафтогазу на шляху до перетворення у прозору й надійну компанію.

Бруно Лескуа також активно залучений у комунікацію з урядом та Мінфіном для врегулювання питань ліквідності Групи Нафтогаз і вчасного затвердження фінансових планів компаній Групи. Його роль у забезпеченні належного нагляду та контролю за функціонуванням системи внутрішнього контролю і, зокрема, функції внутрішнього аудиту є ключовою для сталого розвитку Групи і насамперед з огляду на необхідність своєчасного виявлення та зменшення корупційних ризиків.


Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»
 

 

Інші новини