НАК “Нафтогаз України” та National Oil Company of Libya готуються до підписання Угоди про розподіл продукції

НАК “Нафтогаз України” та лівійська National Oil Company (NOC) узгодили та затвердили програму інвестицій Компанії у розробку 4 нафтогазоносних блоків, що були відібрані спеціалістами “Нафтогазу України” під час вивчення геологічної інформації, наданої лівійською стороною.

“Нафтогаз України” та NOC також обговорили та узгодили текст Угоди про розподіл продукції. Протягом липня відбуватиметься візування Угоди в Україні та Лівійській Джамахірії.

Візування документу є останньою передумовою для укладення Компанією Угоди про розподіл продукції з National Oil Company Лівії. Дату урочистого підписання документу, яке відбудеться у столиці Лівійської Джамахірії – Тріполі найближчим часом визначить лівійська сторона.

“Епоха глобалізації диктує необхідність переростання “Нафтогазу України” в міжнародну компанію з диверсифікованою ресурсною базою, – зазначив Голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Бойко. – Тільки подолавши цей шлях, НАК “Нафтогаз України” збереже свої позиції одного з найбільших енергетичних концернів Європи”.


Довідка: Представництво НАК «Нафтогаз України» в Лівійській Джамахирії зареєстроване в Міністерстві економіки Лівії наприкінці лютого 2003 року. На початку вересня минулого року “Нафтогаз України” отримав запрошення відвідати “кімнату даних” NOC для ознайомлення з нафтогазоносними територіями, які пропонуються до розробки іноземним інвесторам.

14 жовтня у присутності Президента України Леоніда Кучми та Лідера Лівійської революції Муаммара Каддафі відбулося урочисте підписання “Меморандуму про співробітництво між НАК “Нафтогаз України” та National Oil Company of Libya в нафтогазовій сфері”. Наприкінці жовтня за підсумками аналізу розширеної геологічної інформації Компанія остаточно визначила пріоритетними для себе 4 нафтогазоносні територій та розпочала підготовку програми інвестицій в нафтовидобувну галузь Лівійської Джамахірії.

Національна нафтова компанія (NOC) Лівії контролює більше половини нафтової промисловості країни, її нафтовидобувні потужності перевищують 40 млн. тонн на рік. У країні працюють понад два десятки іноземних компаній, провідні серед яких - Agip-ENI (Італія), Canadian Occidental (Канада), Lundin Oil (Швеція), Nimr Petroleum (Саудівська Аравія), OMV (Австрія), Pedco (Південна Корея), Petronas (Малайзія), Red Sea Oil (Канада), Repsol (Іспанія). Лівія пропонує іноземним компаніям близько 140 нафтогазоносних та перспективних на нафту і газ блоків на суші і в Середземному морі.

Доведені запаси нафти в Лівії складають близько 3.8 млрд. тонн. Майже половина вироблених нафтопродуктів, як і надлишок нафти, експортуються з країни. До основних імпортерів лівійської нафти належать Італія, Німеччина, Іспанія, Франція, Великобританія, Греція і Швейцарія.

Інші новини