Кіровоградгаз просить правоохоронців розслідувати порушення з боку попереднього керівництва

Непрозорість абонентських баз створює ризики для аналогічних порушень у інших облгазах

Непрозорість абонентських баз створює ризики для аналогічних порушень у інших облгазах

ВАТ «Кіровоградгаз» (51% акцій належить НАК «Нафтогаз України») звернулось до Головного управління Національної поліції Кіровоградської області з проханням розслідувати зловживання попереднього керівництва та розпочати досудове розслідування. Нафтогазу вдалося змінити менеджмент підприємства у червні 2017 року.

Перевірка, проведена новим керівником Кіровоградгазу, встановила, що, з 2009 року до червня 2017 року до біллінгової системи було внесено 384 фіктивні адреси абонентів. За вказаний період на фіктивні особові рахунки було віднесено 9,8 млн куб. м газу вартістю 78,4 млн грн.

На сьогодні законодавство не зобов’язує газзбути звітувати перед державою та Нафтогазом за використання обсягів газу, що купляються за спеціальними цінами для населення. При цьому Нафтогаз повинен у повному обсязі задовольняти заявки газзубтів.

Відсутність такого контролю створює можливості для зловживань газозбутовими підприємствами країни.

Починаючи з 2015 року Нафтогаз ініціював чотири законопроекти про надання газзбутами даних про обсяги газу, реалізовані індивідуальним споживачам, оператору ГТС. Жодний з цих законопроектів не був прийнятий. Наразі облгази передають оператору ГТС дані лише про сумарні обсяги за категоріями споживачів.

Кіровоградгаз – єдине газопостачальне підприємство, контрольний пакет акцій якого належить Нафтогазу. Після неодноразових спроб скликати загальні збори акціонерів, заблокованих тодішнім менеджментом Кіровоградгазу, 29 червня 2017 року Нафтогазу вдалось провести збори акціонерів та змінити правління товариства. В результаті було припинено повноваження голови та членів наглядової ради Кіровоградгазу: І.Вороніна, А.Фабрики, Ю.Величка, Е.Сабірова та С.Назаренка. Новим головою правління товариства обрано за результатами проведеного у 2016 році конкурсу Олександра Гладкого.

Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії
«Нафтогаз України»Інші новини