Ключові тези виступу голови правління НАК «Нафтогаз України» А.Коболєва під час засідання КМУ

Сьогодні Голова правління Андрій Коболєв взяв участь у засіданні Кабінету Міністрів України ...

Сьогодні Голова правління Андрій Коболєв взяв участь у засіданні Кабінету Міністрів України з питань енергетичної безпеки України. Ключові пункти виступу А.Коболєва наведені нижче.

1. Обмеження поставок ВАТ «Газпром» російського газу на територію України

Сьогодні, 16 червня, о 10-й годині ранку ВАТ «Газпром» зменшив подачу природного газу на кордоні з Україною. У зв’язку з тим, що таке зменшення відбувається у літній період, є можливіть вирішити питання як диверсифікації, так і домовитися про ринкову та прозору ціну на газ.

2. НАК «Нафтогаз України» звертається до Європейської комісії (ЄК) з проханням відкрити «великий реверс» територією Словаччини

НАК «Нафтогаз України» звертається до Європейської комісії з пропозицією щодо відкриття «великого реверсу» на словацькому напрямку. На даний час обсяг газу, який постачається шляхом реверсних поставок складає приблизно 16 млн. куб. м на добу, надалі Компанія планує збільшувати обсяги таких поставок.

3. ЄК запропонувала європейським компаніям закачувати газ в українські ПСГ

ЄК вперше запропонувала компаніям Європи розглянути можливість придбання газу для закачування в українські ПСГ. Це знову повертає до питання закупівлі газу європейськими компаніями на східному кордоні України та закачування такого газу для зберігання в українських газосховищах.

4. В українських ПСГ знаходиться майже 14 млрд. куб. м газу

НАК «Нафтогаз України» сформував в українських ПСГ значні резерви газу. Потреби внутрішніх споживачів України можуть бути забезпечені за рахунок власного видобування та вже існуючих резервів газу в ПСГ.

5. НАК «Нафтогаз України» сьогодні подала позов до Арбітражного інституту при Торгівельній палаті Стокгольму

Даний позов містить три вимоги: перша – встановлення справедливої та ринкової ціни на постачання російського газу для України за діючим Контрактом; друга – сума позовних вимог НАК «Нафтогаз України» за переплату за спожитий з 2009 року газ складає більше 6 млрд. дол. США; третя – Компанія вимагає прибрати з Контракту всі елементи, які є політично вмотивованими, некоректними і дають «Газпрому» можливість зловживати своїм монопольним положенням на українському ринку газу.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини