Київенерго робить киян заручниками у боротьбі за можливість не повертати борги

Київенерго були відомі умови договорів, за якими в разі заборгованості нараховуються штрафні санкції, а також наслідки, до яких може привести непогашення заборгованості.

ПАТ «Київенерго» продовжує розповсюджувати звернення до громадян, в яких НАК «Нафтогаз України» звинувачується у неможливості продовження робіт з ремонту тепломереж та відсутності гарячої води в оселях киян. Таким чином, Київенерго робить киян заручниками своєї неякісної роботи.

Київенерго були відомі умови договорів, за якими в разі заборгованості нараховуються штрафні санкції, а також наслідки, до яких може привести непогашення заборгованості. За декілька років, протягом яких сформувалася ця заборгованість, компанія не вчинила необхідних дій для того, щоб її погасити.

Відповідальність за ситуацію, що склалася, несе Київенерго.

Нездатність комерційної компанії розраховуватися за своїми боргами ні в якому разі не може бути причиною для припинення постачання гарячої води киянам, які сумлінно оплачують рахунки.

Тому Нафтогаз сподівається на участь місцевої влади у вирішенні ситуації з Київенерго.

У зв’язку з поширенням компанією неправдивої інформації, Нафтогаз повідомляє наступне:

1. Київенерго дезінформує киян, стверджуючи, що сплатило борг за газ.

2. Загальна заборгованість Київенерго за газ станом на 13 вересня 2016 року становить 1,1 млрд грн. Компанія є одним із найбільших боржників Нафтогазу.

3. Дві третини цієї заборгованості (більше 700 млн грн) — це гроші, не сплачені за газ, використаний підприємством. В тому числі, не сплачено 500 млн грн за газ, використаний у 2016 році.

4. Ще третина заборгованості — нараховані за умовами договорів штрафні санкції за 2012-2014 роки, підтверджені судовими рішеннями (більше 400 млн грн).

5. Всі поточні заявки Київенерго на газ задовольняються Нафтогазом у повному обсязі.

6. Не отримуючи оплати за поставлений газ у повному обсязі, Нафтогаз вимушено кредитує Київенерго на мільярдні суми. При цьому Нафтогаз несе додаткові витрати через необхідність залучати кредитні кошти для закупівлі газу.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»
Інші новини