Китай подовжив для Нафтогазу строк доступності кредиту на проекти в енергетичній галузі

Кредитні кошти за кредитною угодою від 25.12.2012 р. між НАК «Нафтогаз України» та Державним банком розвитку КНР обсягом 3,65 млрд дол. будуть доступні для використання до 25.12.2017 р.

Кредитні кошти за кредитною угодою від 25.12.2012 р. між НАК «Нафтогаз України» та Державним банком розвитку КНР обсягом 3,65 млрд дол. будуть доступні для використання до 25.12.2017 р. Таке рішення було прийнято китайською стороною 25 серпня цього року в ході протокольного засідання підкомісії з питань торговельно-економічного співробітництва комісії зі співробітництва між урядом України та урядом КНР.

Подовження терміну доступності кредиту дозволить Україні не втратити можливість користування «довгими» та конкурентними за ціною коштами для модернізації енергетичної галузі та має бути достатнім для узгодження єдиної позиції щодо використання цих коштів між усіма українськими відомствами.

Нагадаємо, минулого року Нафтогаз подав до Міністерства економічного розвитку та торгівлі чотири інвестиційні пропозиції в рамках даної кредитної лінії для оцінки їх економічної ефективності та внесення до Державного реєстру. Зокрема це проект модернізації систем індивідуального опалення в приватних будинках малозабезпечених споживачів, два проекти з будівництва теплоелектростанцій у м. Києві та Львівській області, а також закупівля бурового та допоміжного обладнання для збільшення видобутку газу ПАТ «Укргазвидобування». В червні 2016 р. Нафтогаз звернувся до Державного банку розвитку КНР з проханням продовжити строк доступності кредитних коштів.

Нафтогаз очікував на отримання попереднього погодження проектів від китайської сторони в ході засідання підкомісії з питань торговельно-економічного співробітництва між Україною та КНР минулого тижня. Втім, враховуючи зміну позиції Міністерства енергетики та вугільної промисловості, яке відкликало свій лист-погодження проектів Нафтогазу, на рівні українських міністерств не було вироблено узгодженої позиції, і питання погодження проектів було виключене з порядку денного засідання.
Для України кредитна угода з Державним банком розвитку КНР є найбільшим доступним джерелом фінансування проектів з енергоефективності та зменшення споживання імпортованих енергоресурсів. На сьогоднішній день ці кошти також є конкурентними за вартістю порівняно з іншими можливими джерелами фінансування подібних проектів у таких обсягах.

Управління по зв'язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини