Меморандум щодо реверсу природного газу зі Словаччини в Україну підписано

Сьогодні в Братиславі оператори газотранспортної ситеми України (ПАТ «Укртрансгаз») і Словацької Республіки («Eustream a.s.») підписали Меморандум ...

Сьогодні в Братиславі оператори газотранспортної ситеми України (ПАТ «Укртрансгаз») і Словацької Республіки («Eustream a.s.») підписали Меморандум щодо реверсних поставок природного газу.

Меморандум про взаєморозуміння між ПАТ «Укртрансгаз» і «Eustream a.s.» щодо забезпечення реверсних поставок газу в Україну передбачає проведення заходів для реалізації реверсу за двома варіантами.

Перший варіант («малий реверс») передбачає організацію фізичних реверсних поставок зі Словаччини в Україну на рівні 22 млн. куб. м на добу. Поставки можуть бути розпочаті з 1 вересня 2014 року після завершення всіх технічних і організаційних заходів на території Словаччини. Фактичний обсяг поставок може бути збільшено за результатами тестування системи.

Другий варіант («великий реверс») передбачає проведення певних консультацій та юридичних дій, в тому числі, за участі компанії «Газпром експорт», яка на сьогодні виконує роль посередника в пункті передачі газу на українсько-словацькому кордоні. Технічний обсяг реверсу за другим варіантом передбачає постачання газу в обсязі до 30 млрд. куб. м на рік.

Крім того, меморандум передбачає співпрацю Єврокомісії, Eustream і Укртрансгазу з питання підписання стандартної операторської угоди про об'єднання сусідніх газотранспортних систем по всіх лініях газопроводу на кордоні України та Словаччини.

Зокрема, операторську угоду про об'єднання сусідніх газотранспортних систем по лінії Вояни-Ужгород було підписано у Братиславі вже сьогодні.

Підписання відбулося в Братиславі у присутності президента Європейської Комісії Жозе Мануеля Баррозу, з української сторони також були присутні Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан, Голова Правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини