Менеджмент Нафтогазу зустрівся з представниками ЗМІ та експертами

Вчора топ-менеджери НАК «Нафтогаз України» провели зустріч з профільними журналістами, фінансовими аналітиками, громадськими діячами та експертами галузі

Вчора топ-менеджери НАК «Нафтогаз України» провели зустріч з профільними журналістами, фінансовими аналітиками, громадськими діячами та експертами галузі.

Під час зустрічі, присвяченої випуску річного звіту компанії за 2014 рік, обговорювалося широке коло питань стратегії розвитку Нафтогазу, реформування галузі, цінової політики, фінансового стану компанії, забезпечення країни газом, тощо.

Зокрема, відповідаючи на питання щодо строків виходу Нафтогазу на беззбиткову роботу, голова правління компанії Андрій Коболєв зазначив, що це «процес, який буде відбуватися за рахунок поступового переходу від субсидування ціни газу для всіх до надання прямих субсидій виключно незабезпеченим громадянам».

Директор з розвитку бізнесу Юрій Вітренко додав, що збитковим Нафтогаз є лише у тих сегментах, де держава регулює ціни. У 2014 році, незважаючи на складність ситуації, компанія зуміла навіть дещо збільшити прибуток у нерегульованих сегментах діяльності.

Відповідаючи на питання присутніх, менеджери Нафтогазу, зокрема, розповіли про наступне:

1. Реформування системи корпоративного управління компанії. За словами Андрія Коболєва, план реформування корпоративного управління Нафтогазу, розроблений консультантами на кошти ЄБРР, базується на стандартах корпоративного управління Організацій економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Цей план побудований на кращих світових практиках, його реалізація дозволить суттєво підвищити ефективність управління Нафтогазом. Крім того, заявив глава компанії, прийняття плану реформування системи корпоративного управління є необхідною умовою отримання кредитних коштів у розмірі $300 млн від ЄБРР для фінансування закупівлі газу в Європі. Андрій Коболєв сподівається, що узгодження плану реформування відбудеться до кінця поточного тижня.

2. Подолання дефіциту Нафтогазу, вихід на прибуткову діяльність. За словами заступника голови правління компанії Сергія Коновця, якщо ухвалена реформа відбуватиметься за планом, Нафтогаз розраховує вийти на прибуткову діяльність у 2016 році, а з 2017 року – стати бездефіцитним. Нагадаємо, що у 2014 році збиток компанії склав 88,4 млрд грн, а дефіцит фінансових ресурсів – 108,6 млрд грн.

3. Розрахунки компанії з ПАТ «Укргазвидобування» за отриманий для потреб населення газ. Як зазначив Андрій Коболєв, Нафтогаз повністю розрахувався з Укргазвидобуванням за газ, поставлений населенню у цьому році. Розрахунки за газ, закачаний в ПСГ для використання для потреб населення в опалювальний період, будуть здійснюватися по мірі надходження коштів.

4. Ціни на газ для окремих категорій споживачів. За словами Андрія Коболєва, питання встановлення роздрібних цін на газ для всіх категорій споживачів знаходиться у виключній компетенції НКРЕКП. Разом з тим, після набрання чинності Законом «Про ринок природного газу» у компетенції НКРЕКП залишиться регулювання роздрібних цін лише для населення та ТКЕ в межах виробництва тепла для потреб населення. Це дозволить Нафтогазу конкурувати на комерційному ринку постачання газу промисловим підприємствам.

5. Прилади обліку газу. Як зазначив перший заступник голови правління Сергій Перелома, сьогодні склалася ситуація, коли громадянам не вигідно мати у себе прилади обліку газу. Це викликано тим, що встановлені норми споживання газу для населення складають лише 3,0 куб. м на одного споживача. Таким чином, багатьом громадянам вигідніше платити за нормативами споживання, при цьому споживати значно більше газу. За словами Сергія Переломи, зменшення норми споживання до 3,0 куб. м приводить до збитків облгазів та накопичення ними боргів перед Нафтогазом.

6. Судові процеси з ПАТ «Газпром». За словами директора з правових питань та взаємодії з органами влади Ярослава Теклюка, Нафтогаз очікує, що Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольму може винести рішення за спором Нафтогазу з Газпромом щодо умов постачання російського газу в Україну за контрактом 2009 року до червня 2016 року. Як відзначив Ярослав Теклюк, наразі пройдено вже близько 3/5 судової процедури, а наприкінці лютого наступного року мають відбутися усні слухання. Ярослав Теклюк також повідомив, що рішення у арбітражному провадженні стосовно контракту на транзит газу з Газпромом очікується до кінця 2016 року.

Також у ході тригодинної дискусії обговорювалися інші розділи річного звіту Нафтогазу, з яким можна ознайомитись за цим посиланням


Інші новини