“Меррілл Лінч” підтвердив високу привабливість єврооблігацій НАК “Нафтогаз України”

7 березня 2006 року інвестиційний банк “Меррілл Лінч” у щомісячному звіті для інвесторів оприлюднив рекомендації стосовно єврооблігацій НАК “Нафтогаз України”, підтвердивши їх статус як таких, що варто мати в інвестиційному портфелі. Як зазначено в повідомленні “Меррілл Лінч”, оприлюднена у ЗМІ інформація щодо ймовірного банкрутства “Нафтогазу” з’явилася внаслідок політичних причин, а не на основі аналізу оперативної діяльності Компанії. “Під час нашої поїздки до України ми встановили з різних джерел, що нещодавні повідомлення в пресі стосовно банкрутства “Нафтогазу” та розслідування його діяльності були спричинені швидше політичними мотивами, ніж достовірними фактами”, - вказано у висновках провідних аналітиків “Меррілл Лінч”. Фахівці “Меррілл Лінч” зазначають, що відкидають заяви у ЗМІ про наявнясть підстав для можливого банкрутства Компанії.

Оцінивши фінансові показники “Нафтогазу” на консолідованій основі і взявши до уваги права Компанії на дивіденди від дочірніх компаній (зокрема, ВАТ “Укрнафта”), та зацікавленість держави в успіху «Нафтогазу» як найбільшого бюджетоутворюючого підприємства України, аналітики “Меррілл Лінч” прийшли до висновку, що нещодавні заяви про ймовірне банкрутство Компанії є безпідставними.

У своїх рекомендаціях “Меррілл Лінч” підтвердив статус «Overweight-30» для облігацій НАК “Нафтогаз України”. Аналітики зазначили, що при різниці доходності по відношенню до облігацій Мінфіну в 2% облігації «Нафтогазу» є дуже привабливими в порівнянні з облігаціями, які мають ідентичний рейтинг.

Довідка. Рекомендація “Меррілл Лінч” Overweight-30 стосовно облігацій означає “варто тримати, додавши 30% до портфелю, але очікується незначне звуження спреду”, оскільки облігації “Нафтогазу” повинні торгуватися з показниками доходності, близькими до облігацій Мінфіну України.


Прес-центр НАК “Нафтогаз України”

Інші новини