На Полтавщині внаслідок крадіжки стався новий витік газового конденсату

27 квітня о 7.30 ранку за п’ять кілометрів від Селещинського ГПЗ неподалік с. Олексіївка Машівського району Полтавської області співробітниками ГПУ “Полтавагазвидобування” було виявлено фонтанування газового конденсату висотою до 15 метрів на конденсатопроводі „Солоха” – „Селещина”. Близько 9.00 силами ГПУ „Полтавагазвидобування” фонтанування було зупинено, а о 12.00 наслідки аварії ліквідовано.

Витік газового конденсату стався через розбір кранового з’єднання на газопроводі з метою крадіжки конденсату. На місце правопорушення прибули співробітники Машівського районного відділення МВС України. Були знайдені знаряддя злочину, проте підозрювані у скоєні крадіжки на цей час ще не затримані. Забруднено територію площею в 0,62 га. Іде підрахування завданої шкоди.

Швидке та об’єктивне розкриття злочину на 111-й свердловині Кулічихінського родовища – за підозрою в скоєні якого затримано співробітника “Полтавагазвидобування” та двох співробітників відділу державної охорони при Миргородському РВУ МВС України в Полтавській області – довело можливість ефективної боротьби з розкраданням державного майна.

Шестиденна пожежа на Кулічихінському родовищі спонукала до початку відвертого діалогу між керівництвом ДК “Укргазвидобування” та МВС України. Компанія сподівається, що досвід результативного та об’єктивного розслідування крадіжок буде поширено і на інші, менш резонансні випадки.


Довідка. В 2003 році в Полтавський області за підозрою у скоєнні крадіжок газового конденсату затримано 50 осіб та 32 спеціалізовані транспортні засоби для перевезення газового конденсату. За фактом розкрадання державного майна правоохоронними органами відкрито 34 кримінальні справи. Лише 6 з них було доведено до суду. Інформація про засуджених осіб невідома.

Протягом першого кварталу 2004 року за обвинуваченням в розкраданні державного майна на об’єктах ДК «Укргазвидобування» в Полтавський області порушено 15 кримінальних справ. З них тільки дві доведено до суду.
 

Інші новини