Нафтогаз буде приймати російський газ лише для транзиту в Європу

НАК «Нафтогаз України» очікує сьогодні отримати весь обсяг російського газу, який було оплачено раніше. Відповідно до поточних угод з Газпромом, компанія планує надалі контрактувати російський газ ...

НАК «Нафтогаз України» очікує сьогодні отримати весь обсяг російського газу, який було оплачено раніше. Відповідно до поточних угод з Газпромом, компанія планує надалі контрактувати російський газ в міру необхідності, залежно від рівня споживання в Україні та з урахуванням пропозицій на європейському ринку. До цього часу Нафтогаз буде приймати російський газ лише для транспортування в Європу.

Україна продовжить транспортувати російський газ для європейських споживачів у повній відповідності до умов контракту.

«За останні півтора року ми показали, що можемо забезпечувати безперебійний транзит російського газу незалежно від того, поставляється він для України чи ні, і в літній, і в зимовий сезон. У цей час торік ми не закуповували російський газ при менших запасах газу в наших ПСГ і менших можливостях для імпорту газу з ЄС. Наскільки нам відомо, і Газпром, і його клієнти задоволені якістю і надійністю наших послуг з транзиту», – зазначив глава правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Нафтогаз нагадує, що в рамках зимового пакету, підписаного в минулому році, були налагоджені механізми швидкого реагування між Україною, Росією та Європейською Комісією. Докладні дані про транспортування російського газу на пунктах входу і виходу передаються Укртрансгазом Європейській Комісії щодня в автоматичному режимі і доступні онлайн на сайті transparency.entsog.eu. Нафтогаз пропонує російській стороні при необхідності скористатися цими механізмами.

Очікується, що переговори про ціну російського газу для України в 1 кварталі 2016 року будуть проведені в грудні 2015 року. Решта умов постачання російського газу в Україну узгоджені між Нафтогазом і Газпромом до 31 березня 2016 року і в першому кварталі змінюватися не будуть.Управління по зв‘язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»
Інші новини