Нафтогаз готовий до проведення переговорів з Газпромом щодо умов постачання газу на період до закінчення судового розгляду

Україна виконала всі умови брюссельських угод і сподівається, що російська сторона буде так само бездоганно виконувати свої зобов\'язання

Україна виконала всі умови брюссельських угод і сподівається, що російська сторона буде так само бездоганно виконувати свої зобов'язання

Заява російської сторони про те, що зниження ціни, що є частиною пакету домовленостей, підписаних представниками України, Росії та ЄС в Брюсселі, буде скасовано з 1 квітня 2015 р., не викликає подиву, тому що угода діє до кінця березня. Беручи до уваги неконкурентність ціни, розрахованої за старою формулою, НАК «Нафтогаз України» пропонує ВАТ «Газпром» провести переговори про умови постачання газу в Україну.

Газпром втратив 2/3 українського ринку в грудні 2014 р. і змушений забезпечувати максимальну гнучкість поставок

Умови «зимового пакету», на яких Компанія купує газ у Газпрому, вже зараз поступаються умовам європейських постачальників Нафтогазу. В результаті частка ринку російського постачальника в Україні скоротилася на користь європейських компаній.

Так, у грудні 2014 р Україна закупила за кордоном близько 1,5 млрд куб. м газу (у грудні 2013 р. – 2,0 млрд куб. м). З них 33% газу було імпортовано з Росії і 67% – з Європи (у грудні 2013 р. – 95% і 5% відповідно). При цьому відбір газу з підземних сховищ в грудні 2014 р. залишився на рівні грудня 2013 р. (2,55 і 2,53 млрд куб. м відповідно). У листопаді 2014 р. Україна зовсім не купувала газ в Росії.

Продаючи ресурс за найвищою ціною, Газпром виконує роль балансуючого постачальника і забезпечує гнучкість поставок передплаченого газу в рамках контрактних обсягів.

Повернення до старих умов призведе до подальшого скорочення частки Газпрому в Україні

Старі контрактні умови роблять пропозицію Газпрому ще менш привабливою порівняно з ринковими умовами європейських постачальників Нафтогазу.

«Минулого року ми закупили в Росії майже в два рази менше газу, ніж у 2013. Якщо Газпром не зможе запропонувати нам конкурентні умови, це призведе до повної втрати України як ринку збуту. Ми будемо бездоганно транспортувати російський газ для європейців, але закуповувати паливо для українських споживачів нам буде вигідніше на європейському газовому ринку. За таких умов повне усунення Газпрому з українського ринку – питання часу», – впевнений глава Нафтогазу Андрій Коболєв.

Український ринок природного газу є найбільшим у Східній Європі та раніше входив до трійки найбільших експортних ринків Газпрому за обсягом продажів і виручки.

Нафтогаз готовий до переговорів щодо нових умов поставок за участі Єврокомісії

Беручи до уваги ситуацію, що склалася, Нафтогаз відкритий до обговорення умов поставок газу Газпрому на ринок України з 1 квітня 2015 р. до закінчення судового розгляду між сторонами в Арбітражному інституті при Торговій палаті Стокгольма. Враховуючи конструктивність, прозорість і результативність переговорів, проведених у минулому році за участю представників Євросоюзу, Нафтогаз пропонує провести переговори в аналогічному тристоронньому форматі і готовий до обговорення нових умов найближчим часом.

Нагадуємо, що наразі триває судовий розгляд за позовами, поданими обома компаніями в Арбітражний інститут при Торговій палаті Стокгольму. Зокрема, Нафтогаз вимагає стягнути з Газпрому переплату в розмірі близько 6 млрд дол. США за газ, поставлений російським монополістом в Україні з 2010 року. Суд також ухвалить рішення, чи повинен Нафтогаз доплатити Газпрому яку-небудь суму за газ, поставлений в Україну до підписання брюссельських угод.


Управління по зв'язках з громадськістю
Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України»


Інші новини